Хюлкенберг обеща да "върне услугата" на Магнусен

Нико Хюлкенберг завърши съботната Гран При на Саудитска Арабия на десетото място, с което спечели първата си точка за сезон 2024 във Формула 1 и откри сметката на Хаас.

Класирането на германеца в топ 10 дойде с огромната помощ на неговия съотборник Кевин Магнусен. След прибирането на колота на сигурността датчанинът имаше за задача да задържи зад себе си пилотите от втората половина на класирането. Целта на това упражнение бе отварянето на достатъчно голяма разлика, която да позволи на Хюлкенберг да се върне на пистата в позиция за печелене на точки след спирането си в бокса.

Германецът бе един от четиримата пилоти, които не смениха гумите си при неутрализацията на състезанието в седмия тур. Заедно с него на пистата останаха Ландо Норис, Люис Хамилтън и Гуаню Джоу, които трябваше да спрат в по-късна фаза от надпреварата.

Цунода критикува стратегията на Хаас

Боксът на Хюлкенберг дойде в края на 33-та обиколка и след него той се върна на трасето малко пред Магнусен и цялата колона, която беше водена от датския пилот. Така отборната тактика на Хаас сработи по максимално добрия начин, а след финала Хюлкенберг обеща, че ще върне услугата на своя съекипник по-късно през сезона.

„Една точка, беше страхотно отборно усилие, страхотна отбора игра от Кевин. Не я видях, но ми казаха, че той много ми е помогнал, задържайки колоната зад себе си, с което е отворил нужния прозорец, който ми позволи да взема точки.

„Страхотна работа от негова страна, ще му върна услугата по-късно през сезона. Мисля, че в такива състезания, в които имаме водещите пет отбора, ако те останат в състезанието това е и топ 10. Така че аз мисля, че винаги трябва да направиш нещо нестандартно и нелогично. Трябва да предизвикаш късмета си и да направиш нещо различно, да заложиш на друга стратегия, тъй като в миналото това е помагало“, обясни Хюлкенберг след финала.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages