Вилареял направи впечатляващ обрат в гостуването си на Бетис

Виляреал направи впечатляващ обрат и спечели с 3:2 гостуването си на Бетис от 28-ия кръг на Ла Лига. Срещата бе истинско зрелище с пет гола и два червени картона. Домакините на два пъти повеждаха чрезе Гуидо Родригес (30') и Вилиан Жозе (45'), но гостите на два пъти изравняваха с попадение на Алекс Баена (40') и автогол на Сократис Папастатополус (48'). Накрая "жълтата подводница" направи и пълен обрат, стигайки до трите точки с попадение на Александър Сьорлот (67').

Домакините дадоха тон за шоуто в 30-ата минута, когато при едно центриране от фаул топката бе свалена за Гуидо Родригес, който я прати във вратата за 1:0.

Виляреал обаче възстанови равенството в 40-ата минута, когато Сьорлот бе изведен зад защитата, той подаде към Алекс Баена, за когото остана да вкара в опразнетата врата.

В добавеното време на първата част обаче домакините за втори път излязоха напред в резултата. Вилиам Карвальо прати дълга топка към Пабло Форналс, който центрира в наказателното поле, където се бе включил Вилин Жозе, за да засече топката във вратата за 2:1.

Радостта да севилци обаче бе кратка и в 48-ата минута резултатът отново бе изравнен. Жерард Морено центрира отдясно и Папастатополус доста неориентирано насочи топката в собствената си врата за 2:2.

Виляреал направи и пълен обрат в 67-ата минута. Сьорлот получи пас в наказателното поле и с премерен удар по земя прати топката в далечния ъгъл за 2:3.

След това и страстите на терена се нажежиха Алберто Морено и Чими Авила бяха изгонени от игра след сблъсък помежду си на тъча.

В крайна сметка Виляреал се поздрави с победата и записа трети пореден успех на сметката си, като излезе на 11-тото място с 35 точки. Бетис пък запазва 7-ата си позиция в таблицата с 42 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages