Айнтрахт отпразнува 125-ата си годишнина с триумф над девет от Хофенхайм

Айнтрахт постигна победа с 3:1 над Хофенхайм в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Гостите пък завършиха с девет души, след като Джон Антъни Брукс (22’) през първото и Озан Кабак (78’) през второто полувреме бяха изгонени. Именно Брукс (6’) бе открил резултата в полза на гостите, но Робин Кох (32’), Ерик Ебимбе (50’) и Марио Гьотце (64’) обърнаха развоя на срещата по чието време феновете на “орлите” отбелязаха 125-годишнината на клуба.

Срещата започна по мечтан за гостите от Хофенхайм начин, след като те успяха да поведат още в шестата минута, когато Джон Антъни Брукс откри резултата след корнер. Домакините обаче бързо натиснаха и само в рамките на следващите петнайсетина минути пропуснаха няколко добри възможности. Така се стигна до 22-ата минута, когато Омар Мармуш бе намерен на отлична позиция зад гърба на отбраната, но Брукс го настигна и повали, което му донесе директен червен картон. Само десет минути по-късно равенството бе възстановено след продължително разиграване пред пеналта, което доведе до удар на Робин Кох за 1:1.

Футболистите на Дино Топмьолер осъществиха пълен обрат пет минути след началото на втората част, когато гостите от Бохум не изчистиха добре една топка, тя попадна в Марио Гьотце, който пък на свой ред я прати на главата на Ерик Ебимбе за 2:1. В тези минути домакините бяха абсолютен господар на терена и продължиха да пропускат с лекота нови добри положения за увеличаване на разликата. Все пак те стигнаха до трети гол в 65-ата минута, дело на Марио Гьотце след пас на Ансгар Кнауф. В 78-ата минута пък Озан Кабак бе изгонен за втори жълт картон и остави съотборниците си от Хофе с девет души на терена.

Това бе втора поредна победа за Айнтрахт след негативната серия от четири двубоя без успех преди това. “Орлите” продължават битката си за място в европейските турнири, заемайки в момента шестото място в класирането. Именно в тази битка бе много важна днешната победа над възпитаниците на Пелегрино Матарацо, които са седми, но вече на цели седем точки от днешните си домакини.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages