Победната серия на Левски приключи пред 11 000 зрители и след ранен червен картон на "Герена"

Левски и Крумовград завършиха при 0:0 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Така "сините" прекъснаха серията си от пет поредни победи в първенството, нещо което бе постигнал и днешният им съперник.

Една от основните причини за това родният гранд да изпусне две точки бе директният картон на Патрик-Габриел Галчев в 41-ата минута.

28 Левски 0:0 Крумовград

Въпреки това през второто полувреме Левски бе по-добрият тим, но веднъж и гредата спря "сините" след коварно центриране на Ел Джемили.

В 11-те на родния гранд се завърна капитанът Вандерсон Цунами след изтърпяно наказание. В групата за този двубой не бе Николай Михайлов, който днес стана баща на момиче.

Гостите от Крумовград бяха без своята звезда Александър Колев, който пропусна двубоя заради натрупани картони.

Преди срещата Цунами изведе футболистите на домакините с фланелка, обърната наобратно, а на гърдите му бе изписана фамилията на претърпелия операция Илиян Стефанов-Нани.

За този мач "сините" се радваха на солидна подкрепа от над 11 000 зрители на трибуните.

Иначе Митков отправи първия точен удар в 9-ата минута, когато домакините разиграха заучено положение от фал, а Георгиев улови. В 27-ата минута Левски получи право да изпълни нарушение пред границата на пеналта, но Петков стреля в стената.

В 41-ата минута "сините" останаха с 10 човека след директен червен картон на Галчев. Защитникът подцени една изритана напред топка, не успя да я овладее добре и позволи на Луан да му я отнеме. Последва нарушение срещу нападателя на Крумовград, заради което десният бек на домакините, който бе последен в отбрана, напусна преждевременно терена.

В даденото от рефера двеминутно продължение на първата част Лима се отскубна от защитата на гостите и шутира под ъгъл, но в аут.

В началото на второто полувреме дебют със синята фланелка направи най-новото попълнение Евертон Бала, който замени своя сънародник Лима.

В 56-ата минута Ел Джемили върна за Цунами, който стреля не много силно, но доста точно по земя, а Георгиев плонжира и изби в корнер. След неговото изпълнение и известно разбъркване Рикардиньо овладя топката, побутна си я на левия крак и шутира под ъгъл, но в аут.

Три минути след това Цветанов нахлу в наказателното поле на "сините" и шутира силно, но и неточно от малък ъгъл.

След час игра Митков получи травма и на негово място влезе Патрик Мисович.

В 67-ата минута Левски можеше да поведе, когато коварно центриране на Ел Джемили прехвърли Георгиев и срещна дясната греда. Топката се върна в Цунами, който я подаде към Охена, а силният удар на халфа мина високо над вратата.

В 71-ата минута Фадига шутира, топката се отклони в ръката на Кацаров, но сигнал за дузпа не последва, тъй като тя бе прибрана до тялото му, а решението на рефера бе потвърдено и от ВАР.

До края на сблъсъка Левски упражни надмощие и заложи на доста центрирания, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред гостуващата врата и двата отбора приключиха при 0:0.

ЛЕВСКИ - КРУМОВГРАД 0:0

ЛЕВСКИ: 1. Андреев, 22. Галчев, 5. Ван Дер Каап, 33. Кордоба, 6. Цунами, 8. Охене, 10. Митков, 88. Петков, 11. Ел Джемили, 7. Лима, 9. Рикардиньо

КРУМОВГРАД: 1. Георгиев, 44. Кацаров, 5. Шимич, 18. Машедо, 2. Али, 91. Велев, 8. Арияш, 77. Октай Юсеин, 23. Тонев, 10. Серкан Юсеин, 17. Луан

Снимки: Владимир Иванов