Трети пореден провал за ПСЖ в Лига 1, Мбапе започна двубоя на пейката

ПСЖ направи трето поредно равенство в първенството, след като завърши 2:2 в домакинството си на Реймс в мач от 25-ия кръг на Лига 1. Всички четири попадения в срещата паднаха през първото полувреме, което предложи на феновете по трибуните на “Парк де Пренс” доста повече емоции и интересни моменти. Гостите успяха да излязат напред още в седмата минута чрез Маршъл Мунеци, но домакините осъществиха пълен обрат с автогол на Юис Абделхамид (17’) и Гонсало Рамош (19’), за да се стигне до възстановяване на равенството в последната минута на първата част чрез Умар Диаките (45’). Интересно е, че Луис Енрике остави на скамейката голямата си звезда Килиан Мбапе, който през седмицата вкара два гола за успеха над Реал Сосиедад.

Още в началните минути носещият капитанската лента в днешния ден Данило Перейра бе изпуснат при един корнер и стреля опасно покрай вратата. В ответната атака центриране в наказателното поле бе поето от Ашраф Хакими, но мароканецът се засуети, позволи на Мохамед Дарами да му отнеме и да подаде към Маршал Мунеци, който реализира за 1:0.

Шампионите опитаха да се върнат в двубоя бързо, но в следващите минути пропуснаха две добри възможности. Натискът им даде резултат точно десет минути, след като изостанаха в двубоя, когато след корнер Гонсало Рамош се оказа на изгодна позиция и бе с голяма заслуга за попадението, но то бе записано като автогол на Юнис Абделхамид.

Футболистите на Луис Енрике осъществиха пълен обрат само две минути по-късно, когато центриране на Канг-Ин Лий доведе до сериозна грешка в защитата на Реймс, а отново Рамош бе на правилното място и реализира за 2:1.

В 36-ата минута Данило Перейра направи изключително важен и решителен шпагат в наказателното поле точно преди Умар Диаките да стреля от точката за дузпа. Футболистите на Реймс успяха да възстановят равенството секунди преди края на първата част, когато централните бранители се провалиха в опита си да оставят Диаките в изкуствена засада, а нападателят пое и реализира за 2:2.

Брадли Баркола получи възможност да стреля опасно в началните минути на втората част, но не успя да нацели гредата. Гостите отговориха на свой ред с два опасни опита по посока на вратата на Кейлор Навас, но при първият опит кълбото премина покрай вратата, а при вторият стражът се намеси. Парижани не показваха най-качественият си футбол, но въпреки това бяха близо до това отново да излязат напред в срещата в 64-ата минута, когато последователно Канг-Ин Лий и Гонсало Рамош не успя да се разпишат от изгодни ситуации. Луис Енрике се опита да внесе повече острота в действията на своя тим и последователно на терена се появиха Рандал Коло Муани, Килиан Мбапе и Усман Дембеле. Домакините усилиха натиска си и трайно се настаниха около наказателното поле на Реймс, но създаваните положения бяха по-скоро половинчати.

Въпреки третото поредно равенство в първенството ПСЖ увеличи на десет точки преднината си пред втория в подреждането Брест. Гостите от Реймс пък са девети, но продължават да се надяват, че ще успеят да спечелят място в европейските турнири.

Снимки: Gettyimages