Реал Сосиедад не се предаде и триумфира след обрат срещу опашкаря Гранада в голово шоу

Реал Сосиедад победи с 3:2 като гост опашкаря Гранада в атрактивен мач от 28-ия кръг на Ла Лига. На два пъти баските се оказваха догонващи след попадения на албанеца Мюрто Узуни (21'-дузпа, 45+3'), но с голове на Умар Садик (33'), Робин Льо Норман (80') и Андре Силва (85') в крайна сметка се поздравиха с победата.

Така Реал Сосиедад поне временно се върна в топ 6, с точка и мач повече пред Бетис. Това бе едва трета победа в последните 12 мача за тима, който имаше и две последователни поражения преди днешната среща. Положението на Гранада пък изглежда безнадеждно, като отборът само един успех в последните 24 мача и остава предпоследен, на цели 10 точки от спасителната зона.

Гранада бе тимът, който първи нанесе своя удар в срещата. В 18-ата минута Хави Галан от баските препъна взетия под наем от Манчестър Юнайтед играч на домакините Факундо Пелистри. След няколкоминутен преглед с ВАР главният съдия Хуан Мартинес отсъди дузпа, която Мюрто Узуни превърна в гол - 1:0 за Гранада. В 33-ата минута обаче Реал Сосиедад успя да изравни. Брайс Мендес центрира добре отляво и Умар Садик с глава възстанови равенството - 1:1.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Последваха две добри възможности за домакините, при които Пелистри и Серхио Руис стреля опасно, но бяха отказани от стража на баските Алекс Ремиро. В даденото от съдията продължение на първата част Гранада все пак отново излезе напред. Центриране отдясно доведе до лошо избиване от бранителя на Сосиедад Игор Субелдия, а най-бързо реагира Узуни, който с глава чукна топката в мрежата и вкара втория си гол в срещата - 2:1 за домакините.

През втората част Реал Сосиедад натисна домакините. Удар на Бенят Туриентес в началото на полувремето бе спасен от стража на Гранада Аугусто Баталия. Баските продължиха да нападат, но дълго време не успяваха да създадат нещо повече от разбърквания пред вратата на противника. Все пак в 80-ата минута по-активната игра на гостите доведе изравняване. След центриране от корнер защитата успя първоначално да изчисти, но влезлият като резерва Киърън Тиърни успя да изсипе отново топката към наказателното поле, където включилият се Робин Льо Норман засече с левия крак в мрежата на домакините - 2:2.

Този гол сякаш пречупи Гранада и след пет минути пълният обрат бе факт. Отново Туриентес получи добър пас от Мендес и стреля опасно, Баталия успя да избие, но при добавката резервата Андре Силва довкара за 2:3. Първоначално попадението не бе признато заради засада, но след преглед с ВАР се видя, че такава няма и голът остана.

Снимки: Imago