Бенковски тресна Светкавица

Бенковски (Исперих) надигра у дома Светкавица (Търговище) с 3:1. Срещата е от 18-ия кръг на Североизточната Трета лига. Заслужен успех за домакините с оглед събитията на терена. Сонер Хюсеин откри головата им сметка в 9-ата минута, когато беше изведен отляво и вкара в близкия ъгъл. Още няколко ситуации имаше пред търговищката врата, но минималния аванс се запази до началото на втората част. Тогава Хакан Шюкрю пропиля две възможности. Третият му опит обаче завърши с дузпа и той я реализира за 2:0 в 55-ата минута.

Гостите заиграха по-напред и отвориха доста пространства в тила си. В 76-ата минута върнаха интригата с гол от дузпа на Цветан Илиев. Хюсеин обаче ги наказа в 82-ата с ново попадение за окончателното 3:1.