Беззъб Атлетико получи два шамара от Хуанми преди реванша с Интер

Атлетико Мадрид изигра посредствен за амбициите си мач и загуби напълно заслужено с 0:2 от борещия се за оцеляване в Ла Лига тим на Кадис. Хуанми (24', 64') отбеляза по един гол в двете полувремена и донесе заслужения успех на „жълтата подводница“. Това бе първа победа за Кадис в шампионата от септември. Отборът на Диего Симеоне за пореден път през този сезон се представи слабо като гост и остава с едва една победа в последните си десет гостувания в първенството. „Дюшекчиите“ трябва да се преобразят, ако искат да наваксат изоставането си и да преодолеят Интер на 1/8-финалите в Шампионската лига, като двубоят на „Уанда Метрополитано“ е в сряда.

Хуанми откри резултата в 24-ата минута, когато засече с глава отблизо перфектно центриране на Собрино. Цялата атака бе много добре организирана, а от началото до края ѝ защитата ба гостите не се ориентира. „Дюшекчиите“ разочароваха през първата част, когато действаха доста нервно и без особена идея как да превземат вратата на домакините.

В 40-ата минута играчите на Кадис имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Паулиста, но преди това бразилецът игра с глава, така че правилно наказателен удар не бе отсъден.

Нищо особено не се промени в играта на Атлетико в началото на второто полувреме, въпреки че Симеоне направи тройна смяна, а Кадис дочака своя момент и в 64-тата минута Хуанми отбеляза втори гол, след като се озова сам срещу Облак след груба грешка на Паулиста.

В 73-тата минута гостите най-сетне стигнаха до шанс за гол, но Ледесма реагира блестящо и спаси удар с глава на Йоренте. До края Атлетико не успя да промени нищо.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!