Локомотив (Стара Загора) не допусна изненада срещу Пирин

Локомотив (Стара Загора) не допусна изненада и разби Пирин с 5:1 в среща от 15-ия кръг на женското футболно първенство. Въпреки слабото първо полувреме, отборът на Николета Бойчева показа след почивката, че е по-класен и съвсем заслужено се поздрави с успеха. Мачът беше предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

През първите 45 минути двата тима си размениха по едно попадение. Анастасия Скоринина откри резултата в 40-ата минута, но само 60 секунди по-късно Габриела Янева възстанови равенството. През втората част домакините реализираха четири безответни гола, с които стигнаха до трите точки. Точни за Локо бяха Скоринина (54’), Рафаела Варела (55’), Яница Иванова (71’) и Лаура Десмереан (75’).

По този начин тимът отново се доближи до лидера в класирането НСА и се надява основният конкурент за първото място да направи грешна стъпка.

В 11-ата минута Скоринина изпрати топката в мрежата на противника, но голът беше отменен заради нарушение в атака. Натискът от страна на момичетата на Николета Бойчева продължи и логичното се случи в 40-ата минута. Варела отправи страхотен изстрел, който беше отразен от Теодора Царева. В близост до вратата обаче дебнеше Анастсия Скоринина, която се разписа.

Радостта на домакините беше кратка, тъй като само 60 секунди по-късно Пирин изравни. Габриела Янева изпълни пряк свободен удар от далечно разстояние и изненада Валентина Бонаюто, която със сигурност можеше да се намеси по по-добър начин - 1:1.

В началото на второто полувреме Катерина Равначка направи огромен пропуск, след като от чиста позиция не успя да намери очертанията на вратата.

В 54-тата минута все пак Локомотив (Стара Загора) отново излезе напред в резултата. Анастасия Скоринина беше изведена на страхотна позиция и хладнокръвно преодоля противниковия страж.

Още в следващата атака домакините вкараха и трети гол. Рафаела Варела засече центриране отляво и с плонж порази вратата на Пирин.

В 71-вата минута преднината на Локо стана още по-голяма. След ъглов удар топката попадна в Яница Иванова, която не остави никакви шансове на Теодора Царева със силния си шут от близко разстояние.

Четири по-късно състезателките на Николета Бойчева реализираха още един гол. След добро взаимодействия между Равначка и Лаура Десмереан последната получи пас и безпроблемно се разписа в опразнената врата.

5 минути преди края на редовното време Рафаела Варела опита акробатичен удар със странична ножица, който обаче срещна горната греда.

ЛОКО (СТАРА ЗАГОРА) 5:1 ПИРИН

1:0 Анастасия Скоринина (40)
1:1 Габриела Янева (41)
2:1 Анастасия Скоринина (54)
3:1 Рафаела Варела (55)
4:1 Яница Иванова (71)
5:1 Лаура Десмереан (75)

Стартови състави:

ЛОКО (СТАРА ЗАГОРА): 12. Валентина Бонаюто, 18. Жасмина Атанасова, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова (К), 7. Яна Динева, 90. Юлия Гнидюк, 9. Рафаела Варела, 20. Теодора Йорданова, 10. Рая Бонева, 23. Анастасия Скоринина, 22. Катерина Равначка;

ПИРИН: 12. Теодора Царева, 14. Ани Данаилова, 9. Василена Галчева, 10. Габриела Янева, 77. Гергана Петкова, 7. Емили Дамянова, 15. Катрин Стойкова, 16. Кристин Качулска (К), 17. Мария Аянова, 5. Силвия Джалева, 19. Цветлина Йорданов.