Груев и Лийдс отново втори след победа срещу Шефилд Уензди

Българинът Илия Груев изигра цял мач при победата на клубния си Лийдс с 2:0 при гостуването на Шефилд Уензди от 37-ия кръг на английския чемпиъншип. Девет кръга преди края отборът, който изпадна миналият сезон от Премиър лийг се изкачи на второто място в класирането и е много близо до завръщане в елита.

Гостите поведоха дълбоко в добавеното време на първата част, когато Патрик Бамфорд се разписа след асистенция на Жуниор Фирпо. През второто полувреме пък се разписа халфът Вилфред Ньонто, който в 58-ата минута получи асистенция от Жоржиньо Рутер.

Груев от своя страна започна като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Успехът бе втори пореден за отбора на Лийдс, докато съперникът от Шефилд, който прекрати впечатляващата си серия от четири последователни победи.