Денвър подчини Бостън, Сакраменто с драматичен обрат срещу Сан Антонио

Тази нощ се изиграха 7 мача от редовния сезон на НБА. В най-интересните от тях Денвър Нъгетс надви Бостън Селтикс със 115:109, а Чикаго Булс победи като гост Голдън Стейт Уориърс със 125:122. Сакраменто Кингс пък се наложи драматично над Сан Антонио Спърс със 131:129, но Александър Везенков отново не беше на разположение на старши треньора на "кралете" Майк Браун, защото лекува контузия.

В сблъсък между два от аутсайдерите в лигата Бруклин Нетс надви Детройт Пистънс със 118:112. Денис Шрьодер беше в основата на успеха на "мрежите" с 31 точки и 8 асистенции. Силен двубой за домакините направи Джейдън Айви с 34 точки, а още 32 добави другата зевзда на Детройт Кейд Кънингам. "Буталата" нямат успех пред своя публика от края на януари.

Минесота Тимбъруулвс победи трудно Индиана Пейсърс със 113:111 след блестящо представяне на Антъни Едуардс. Гардът на "горските вълци" наниза 44 точки изравни резултата с тройка минута преди края, а при последната атака на домакините блокира Аарън Несмит. Руди Гобер вкара 18 точкии хвана 14 борби за Минесота, а за Индиана най-резултатни бяха Паскал Сиакам с 24 точки и Тайрийс Халибъртън с 23.

Силна трета четвърт помогна на Далас Маверикс да надделее със 114:108 над Маями Хийт. Лука Дончич записа пети пореден мач с поне 30 точки и направи "трипъл-дабъл" (35 точки, 11 борби, 11 асистенции). Кайри Ървинг също игра силно и вкара 23 точки за домакините, а за Маями се отличи Тери Розиър с 27 точки и 11 асистенции. Далас губеше със 100:101 малко преди края, но обърна нещата в своя полза с тройки на Донич, Ървинг и Данте Екзъм.

Финикс Сънс поведе убедително в домакинството си на Торонто раптърс още в първата четвърт и спечели със 120:113. Кевин Дюрант имаше силна вечер с 35 точки, а Джарет Алън (26 точки) и Брадли Бийл (20 точки и 8 асистенции) също се представиха на ниво за "слънцата". Гари Трент беше най-резултатен за Торонто с 30 точки, но канадският тим продължава да страда в отссътвието на звездата си Скоти Барнс.

Чикаго Булс показа характер и се наложи при гостуването си на Голдън Стейт Уориърс със 125:122. "Воините" влязоха в двубоя като фаворит, но в по-голямата част от него бяха в ролята на догонващи. Никола Вучевич и ДеМар ДеРоузън бяха над всички за Чикаго с по 23 точки, а още 20 добави Коби Уайт. Стеф Къри завърши със скромните 15 точки за Голдън Стейт, който се намира на 9-о място в класирането на Западната конференция.

Шампионът Денвър Нъгетс спечели дуела с лидера в НБА Бостън Селтикс - 115:109. Никола Йокич поведе домакините с "трипъл дабъл" (32 точки, 12 борби и 11 асистенции), а Джамал Мъри помогна за успеха с 19 точки. Джейлън Браун беше неудържим и вкара 41 точки за Бостън, а освен това грабна 14 борби, но "келтите" допуснаха второ поредно поражение след това срещу Кливланд Кавалиърс.

Сакраменто Кингс се спаси от загуба срещу Сан Антонио Спърс буквално в последните секунди. "Кралете" изоставаха с пет точки, а звездата им Ди'Аарън Фокс напусна за шест нарушения, но серия от 7 безответни точки в края донесе успеха със 131:129. Фокс завърши с 33 точки за Сакраменто, а Домантас Сабонис остана на една асистенции от "трипъл-дабъл" (31 точки, 17 борби и 9 асистенции). За гостите от Сан Антонио се отличи Девин Васел с 30 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!