Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Байер се измъкна в добавеното време срещу Карабах

Карабах бе много близо до това да поднесе голямата изненада, но гол в добавеното време в крайна сметка оформи крайното 2:2 в срещу гостуващия Байер (Леверкузен). Домакините взеха солидна преднина от две попадения през първото полувреме с попадения на Ясин Бензия (26’) и Жуниньо (45’), но “аспирините” стигнаха до равенството чрез Флориан Виртц (70’) и Патрик Шик (90’).

Домакините започнаха срещата на високи обороти, демонстрирайки високата си мотивация в сблъсъка. Те създадоха няколко хубави ситуации, най-интересната от които бе в средата на първата част, когато Жуниньо и Марко Янкович последователно отправиха опасни удари. Този осъществил се натиск даде резултат в 26-ата минута, когато именно Жуниньо отне в невралгична зона на забавлия се Жонатан Та, след което напредна и подаде към Ясин Бензиа, а той с плътен удар под гредата откри резултата.

Домакините от Карабах продължиха да играят по-добре и пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си в 36-ата минута, когато Леандро Андраде засече центриране, но нацели напречната греда. Те все пак стигнаха до удвояване на преднината си в добавеното време на първото полувреме, когато отлично представящия се до момента Жуниньо се измъкна от опита за изкуствена засада на “аспирините” и реализира.

Футболистите на Курбан Курбанов продължиха доброто си представяне и през второто полувреме, но никой от двата тима не достигаше до някакви по-съществени ситуации. Все пак германците започнаха да изглеждат малко по-опасни след изминаването на час игра и все пак стигнаха до намаляване на изоставането си чрез Флориан Виртц. Плейемейкърът пресече една лошо върната топка, напредна без съпротива и реализира, прехвърляйки елегантно стража на домакините.

Карабах бе много близо до си върне преднината от два гола десетина минути преди края, когато за пореден път Жуниньо се измъкна зад отбраната на Байер, напредна, но този път Матей Коварш се намеси добре и спаси. Бразилецът пък се контузи в тази ситуация и бе заменен. От Байер постепенно наложиха натиск и в крайна сметка той даде ефект в добавеното време, когато Роберт Андрих центрира от фланга и Патрик Шик в крайна сметка с глава от близко разстояние изравни за 2:2. По този начин двата тима оставиха всичко за реванша след седмица в Германия.

Снимки: Gettyimages