Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Жирона не успя да се възползва от грешката на Реал Мадрид и загуби още едно гостуване

Финалистът за Купата на краля Майорка постигна изключително ценен успех, след като надви с 1:0 Жирона в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение за островитяните отбеляза Хосе Копете в 33-ата минута.

Така Жирона не успя да се възползва от грешната стъпка на Реал Мадрид снощи и остава на седем точки от лидера, като тимът загуби трето поредно гостуване в първенството и има едва една победа в последните си 5 мача, а и не е изключено да бъде изместен от второто място при успех на Барселона в Билбао. Майорка пък изпраща отлична седмица, след като се класира на финала за Купата на краля, а с днешната си победа ще диша доста по-спокойно нa 15-о място с 27 точки.

Първата ситуация в мача бе за гостите в 9-ата минута, когато Иван Мартин стреля с глава, но ударът му бе уловен от стража на домакините Предраг Райкович. Пет минути по-късно пък Майорка пропусна да открие, когато Антонио Санчес нацели напречната греда при опит да центрира след намеса на Пауло Гасанига. Домакините все пак успяха да поведат в 33-тата минута. След изпълнение на корнер от Даниел Родригес, последва разбъркване, а топката попадна в Хосе Копете, който бе най-съобразителен и се разписа с левия крак - 1:0 за Майорка. Гостите претендираха за игра с ръка на Кайл Ларин, но след преглед с ВАР реферът не видя нищо нередно и призна гола. До края на полувремето гостите се отчетоха с точен удар на Джон Солис, спасен от Райкович.

През втората част Жирона продължи да се затруднява и не успя да създаде кой знае колко чисти положения, за да изтръгне поне точка. Украинците Артьом Довбик и Виктор Циганков опитаха удари, но бяха неточни. В последните секунди на срещата Ян Коуто успя да се измъкне от защитник на Майорка и стреля опасно, но Райкович успя да избие в корнер. До края на срещата домакините се бранеха добре и удържаха ценните за тях три точки.

Снимки: Gettyimages