Големият талант на Хофе избухна с нови два гола за втори пореден път

Хофенхайм победи с 2:1 Вердер (Бремен) в мач от 24-тия кръг на Бундеслигата. Големият герой за тима от Зинсхайм отново бе талантливият юноша на тима Максимилиан Байер, който за втори пореден мач се разписа на два пъти (8', 44'), след като в предишния кръг наказа и Борусия (Дортмунд). За Вердер точен в края на срещата пък бе Скели Алверо (90+2'). Така Хофенхайм записа втора поредна победа и е на 7-о място, с три точки повече от днешния си съперник.

Домакините започнаха по-добре мача и можеха да открият резултата, когато първо Максимилиан Байер стреля малко встрани от вратата в 6-ата минута, а в следващата атака Иляс Бебу шутира опасно, но стражът на Вердер Михаел Цетерер внимаваше и успя да избие в корнер. От центрирането от ъглов удар на Антон Стах обаче се възползва талантът на домакините Байер, който с удар от въздуха с десния крак откри резултата. В 21-вата минута асистентът Стах можеше да се разпише, но Цетерер бе на мястото си и улови удара му. Най-добрата възможност за Вердер дойде в 39-ата минута, когато Марвин Дукш нацели страничната греда на домакините с шут от границата на наказателното поле. Минута преди края на редовното време на първата част Хофе удвои аванса си. Иляс Бебу получи чудесен извеждащ пас от Флориан Грилич и подаде успоредно на вратата към Байер, който отблизо реализира втория си гол в мача за 2:0.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Второто полувреме беше по-слабо и не предложи чак толкова интересни моменти. В 73-тата минута Мариус Бюлтер от Хофе получи втори жълт картон и бе изгонен. Вердер успя да се възползва от численото си предимство и намали резултата във втората минута на продълженията, когато след асистенция на Митчел Вайзер резервата Скели Алверо се разписа технично с пета за първия си гол в Бундеслигата и направи резултата 2:1. В последните секунди на мача бременци можеха и да изравнят, но удар на Леонардо Битенкурт от много удобна позиция мина на сантиметри от вратата на Оливер Бауман.

Снимки: Imago