Фрозиноне и Лече разделиха точките и продължават борбата за спасение

Фрозиноне и Лече завършиха наравно 1:1 в мач от 27-ия кръг на Серия А. Уалид Чедира (45’) откри резултата за домакините в края на първата част, но Никола Кръстович (61’) възстанови равенството от дузпа през второто полувреме. Именно Кръстович бе близо до откриване на резултата в полза на Лече в средата на първата част, когато стигна до подаване в наказателното поле, но Микеле Черофолини успя да се намеси. Домакините излязоха напред в добавеното време на първата част, когато топката бе пратена в наказателното поле, там няколко играчи успяха да играят с нея, за да стигне тя до Уалид Чедира, който реализира.

Играчите на Фрозиноне възстановиха равенството след час игра, когато Черофолини направи фал и Марко Гуида наду свирката, посочвайки бялата точка. Стражът бе близо до това да изкупи вината си и да спаси дузпата, но ударът на Никола Кръстович се оказа изключително добре насочен и се отклони леко в гредата преди да влезе във вратата. Домакините от Фрозиноне продължиха да търсят победата и създадоха няколко добри възможности. Те дори стигнаха до попадение двайсетина минути преди края на редовното време, но то бе отменено поради засада. По този начин двата тима разделиха по една точка и продължават борбата си за спасение в Серия А. В момента те са разделени само от една точка, но продължават да са опасно близо до зоната на изпадащите.

Снимки: Gettyimages