Виляреал разби Гранада и почти сигурно ги изхвърли от Ла Лига

Виляреал разби Гранада с 5:1 в мач от 27-ия кръг в Ла Лига. За домакините си три гола се отличи Александър Сьорлот (7’, 19’, 66’), а две попадения добавиха Етиен Капу (32’) и Гонсало Гедеш (47’). Почетното попадение за гостите падна в добавеното време и бе дело на Теодор Корбеано (90’).

Още в самото начало Жерард Морено получи в наказателното поле и нацели горната греда, а Сьорлот само я прати в опразнената врата. Почти същото се случи по-малко от петнайсет минути по-късно, но този път Дани Парехо получи в пеналта, отклони към норвежеца, който отново се разписа без съпротива пред себе си. Третото попадение в 32-ата минута след корнер и удар с глава на Етиен Капу сякаш окончателно сложи точка на спора в двубоя. Гонсало Гедеш добави четвърти гол в началото на второто полувреме, а Александър Сьорлот оформи своя хеттрик с глава след корнер. В добавеното време резервата Теодор Корбеано вкара почетното попадение за Гранада.

По този начин Виляреал постигна втора поредна победа в шампионата, след като преди това “жълтата подводница” не бе записвала успех в три поредни сблъсъка. За Гранада пък това бе пореден сериозен удар и почти сигурно вече те няма да са част от Ла Лига през следващата година, като вече изостават с десет точки от Селта и Майорка, които са точно над чертата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages