Маями надви с минимална разлика Юта, Лейкърс изпусна Денвър

Тази нощ предстоят се изиграха 4 нови срещи от редовния сезон на НБА. След техния край лидер в Западната конференция е отборът на Минесота Тимбъруулвс (42-18), а на Изток води тимът на Бостън Селтикс (47-12).

Маями записа домакински успех над Юта със 126:120 след 37 точки на Джими Бътлър – негово най-добро постижение за сезона. Бътлър вкара 25 точки през второто полувреме, а Бам Адебайо завърши с 23 точки и 7 борби.

Мемфис претърпя поражение при домакинството си на Портланд със 100:107 след продължение. Анфърни Саймънс отбеляза 18 от своите 30 точки след третата четвърт, а гостите преодоляха пасив от 18 точки в четвъртата част, за да стигнат до победата.

Третият сблъсък за вечерта също предложи интересна развръзка. Там ЛА Лейкърс изигра силно първо полувреме срещу Денвър Нъгетс, но след това допусна сериозно отпускане в последните две части и в крайна сметка отстъпи със 114:124 (33:27 33:31 23:31 25:35).

Хюстън победи Финикс със 118:109 като гост в друга среща от вечерта в НБА. Джейлън Грийн реализира 34 точки и 9 борби за Ротекс, които прекъснаха серията си от девет поражения като гости. Фред ВанВлийт добави 24 точки и 11 асистенции, а Алперен Шенгюн се включи с 21 точки и 10 борби за Хюстън.

Кевин Дюрант отбеляза 30 точки и 9 борби за Сънс, които имаха девет поредни успеха като домакини до момента. Девин Букър се отчете с 24 точки и изкълчи десния си глезен в края на двубоя.