Щутгарт и Гираси продължават да летят и вече дишат във врата на Байерн за второто място

Щутгарт продължава с феноменалния си сезон, след като спечели с 3:2 гостуването си на Волфсбург в мач от 24-тия кръг от Бундеслигата. Щатният голмайстор Серу Гираси се разписа на два пъти за швабите (14’, 54’-дузпа), а победата им затвърди Йоша Ваньоман (78’). Йоаким Меле успя да изравни за 1:1 (50’), а Лукас Нмеча намали на 2:3 (83’) за Волфсбург, но това се оказа недостатъчно за точка.

Така воденият от Себастиан Хьонес тим продължава да лети, като вече записа пет успеха в последните си 6  мача в Бундеслигата и е само на 4 точки зад втория в класирането Байерн (Мюнхен). На обратния полюс е Волфсбург, който записа девети пореден мач без победа, като “вълците” са на 13-о място, а бъдещето на треньора Нико Ковач изглежда все по-несигурно.

Щутгарт успя да открие резултата с първото си по-сериозно положение в мача. В 14-ата минута Максимилиан Мителщет центрира остро отляво, а Серу Гираси се извиси и с глава отбеляза 19-тия си гол за сезона в Бундеслигата - 0:1 за швабите. Щутгарт можеше да удвои аванса си в 37-ата минута, когато Крис Фюрих отправи топовен далечен изстрел, минал на сантиметри от вратата на Кун Кастеелс. Най-добрата възможност за Волфсбург дойде три минути по-късно, когато след неразбирателство в защитата на Щутгарт топката попадна в Йоаким Меле, който излъга Александер Нюбел и опита да стреля, но Йоша Ваньоман успя да избие в корнер. С тези ситуации приключи и първата част.

Второто полувреме започна с изравнителен гол за Волфсбург. Активният в този мач Меле отново се включи отляво, получи пас от Ловро Маер и с хубав изстрел с десния крак възстанови равенството в 50-ата минута - 1:1. Радостта на “вълците” и на датчанина обаче продължи кратко, защото още в следващата атака именно той задържа в наказателното си поле Енцо Мило и реферът Бенямин Бранд веднага отсъди дузпа. Зад топката застана голмайсторът Гираси, който не сгреши и върна преднината на Щутгарт в 54-тата минута - 1:2. Швабите сякаш решиха всичко само две минути по-късно, когато Йоша Ваньоман се възползва от добро извеждащо подаване на Валдемар Антон и вкара трети гол, но попадението бе отменено след преглед с ВАР заради засада. Гираси отбеляза и още едно попадение, което бе отменено, но там засадата вече бе очевидна.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 78-ата минута Щутгарт обаче в крайна сметка вкара третото си попадение в мача. То бе дело на Ваньоман, който получи пас и с хубав удар от ъгъла на наказателното поле направи 1:3 в полза на тима си. Когато изглеждаше, че мачът е решен, Волфсбург успя да върне едно попадение пет минути по-късно. След центриране от пряк свободен удар удар с глава на Йонас Винд бе блокиран, но резервата Лукас Нмеча бе най-съобразителен и успя да намали резултата на 2:3. До края на срещата “вълците” опитаха стихиен натиск, но не успяха да измъкнат поне точка от мача.

Снимки: Imago