Нюкасъл с първа домакинска победа от декември

Нюкасъл спечели първи мач на “Сейнт Джеймсис Парк” от средата на декември. Тимът на Еди Хау постигна убедителен успех с 3:0 срещу Уулвърхамптън. Александър Исак и Антъни Гордън се разписа през първото полувреме, а Тино Ливраменто вкара след почивката.

Исак откри резултата след отлична контраатака, в която участваха Гордън и Бруно Гимараеш. Голът даде увереност на “свраките” и те заиграха на високо темпо. Дан Бърн можеше да удвои преднината им, а Джейкъб Мърфи стреля право във вратаря малко по-късно. Стражът на гостите Жозе Са имаше вина за втория гол в мача. Неговият опит за изчистване се удари в Килман и топката отиде на пътя на Гордън, който се разписа.

Джо Уилок, който започна като титуляр за втори път от началото на сезона, бе спрян от изчистване на голлинията от Тоти Гомес. Единствената лоша новина за Нюкасъб бе контузията на капитана Кийрън Трипиър, който бе сменен в началото на второто полувреме. На негово място влезе Ливраменто, който отбеляза третия гол в мача в самия край на срещата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago