Ямбол не прости на разклатения от проблеми Берое

Ямбол победи със 101:84 (27:28, 23:17, 24:16, 27:23) Берое в мач от втората шестица от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се тази вечер в зала "Диана".

Срещата започна като дерби и продължи горе-долу така до почивката, на която домакините се оттеглиха с крехък аванс от 5 точки (50:45). След паузата обаче те доминираха на паркета и преди заключителните 10 минути на срещата вече имаха преднина от 13 точки пред съперника си, който е измъчван от куп проблеми през последните седмици. Въпреки равностойната последна четвърт, гостите от Стара Загора не успяха да сътворят чудо и да обърнат резултата в своя полза.