Ен-Несири и Рамос вдъхновиха Севиля за атрактивен успех срещу Реал Сосиедад

Севиля победи участника в Шампионската лига Реал Сосиедад с 3:2 в атрактивен мач от 27-ия кръг на Ла Лига. С два гола за андалусийци се отличи Юсеф Ен-Несири (11’, 13’), разписал се в рамките на само 120 секунди. Баските успяха да върнат едно попадение чрез дузпа на Андре Силва (45+5’), но през втората част Серхио Рамос се разписа и върна аванса от два гола на домакините (65’). В последните секунди на мача Брайс Мендес върна едно попадение (90+2’), но за повече нямаше време.

Така Севиля се изкачи на 14-о място и вече диша спокойно, като е с 27 точки. Слабата форма на Реал Сосиедад пък продължава, като тимът има само два успеха в последните 11 мача  и остава на 7-а позиция.

Мачът започна с вихрено темпо и осезаемо превъзходство на домакините. Още във 2-рата минута центриране на Адриа Педроса намери Юсеф Ен-Несири, който стреля с глава в аут. Още в следващата минута Исаак Ромеро излезе очи в очи със стража на гостите Алекс Ремиро, но стреля в него. Реал Сосиедад отговори с далечен изстрел на Арсен Захарян в 8-ата минута, но вратарят на Севиля Йорян Ниланд успя да избие в корнер. Три минути по-късно Севиля откри резултата. Поредното положение се откри пред Исаак Ромеро който остана сам срещу вратаря на гостите, който успя да избие, но Юсеф Ен-Несири реагира най-бързо и довкара топката за 1:0.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Само две минути по-късно мароканският национал за втори път прониза мрежата на съперника. Той получи добър пас от Ромеро, напредна и с топовен диагонален удар с левия крак не остави никакви шансове на Алекс Ремиро, като удвои аванса на Севиля. Последваха по-спокойни минути, но в самия край на полувремето Реал Сосиедад получи дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Серхио Рамос. Зад бялата точка застана португалецът Андре Силва, който с лекота реализира и намали резултата на 1:2, като освен това показа уважение към бившия си клуб Севиля и не се зарадва на гола.

През втората част Севиля продължи да играе по-добре, като първо пропусна добро положение след неточен удар с глава на Кике Салас, а в 61-вата минута Ен-Несири бе близо до хеттрик, но не успя да засече опасно центриране. Четири минути по-късно добрата игра на андалусийци се увенча с успех. След центриране от корнер първоначално отбраната на Реал Сосиедад успя да избие, но последва ново центриране на Оливер Торес, което намери главата на Серхио Рамос, а ветеранът успя да се реваншира за направената дузпа и направи 3:1 за Севиля.

В 73-тата минута Ромеро от домакините можеше да реши всичко, но направи невероятен пропуск, след като бе изведен от Ен-Несири, но стреля встрани. До края на срещата Реал Сосиедад опита да се върне в мача, като успя да намали резултата в продължението на мача, като резервата Брайс Мендес се разписа от пряк свободен удар, но за повече нямаше време.

Снимки: Gettyimages