Бостън разпиля Дончич и компания, Сакраменто надви Минесота

Тази нощ се изиграха 9 мача от редовния сезон в НБА. В повечето от тях фаворитите взеха своето, но не липсваха и изненанди, като победата на Сакраменто Кингс над Минесота Тимбъруулвс след продължение. Програмата ще продължи довечера от 22:00 часа с двубоя между Бруклин Нетс и Атланта Хоукс.

Кливланд Кавалиърс не се затрудни при визитата си на Детройт Пистънс и спечели със 110:100, въпреки отсъствието на контузения Донован Мичъл. Дариъс Гарланд вкара 8 тройки и завърши с 29 точки, а Еван Мобли добави 22 и 17 борби за успеха на "кавалерите". За Детройт най-резултатен беше Кейд Кънингам с 21 точки.

Филаделфия 76ърс победи Шарлът Хорнетс със 121:114 и нанесе трето поредно поражение на "стършелите". Тайрийз Макси вкара 33 точки, а Тобайъс Харис се отчете с 31 за Филаделфия. Домакините изоставаха на полувремето, но след това обърнаха нещата в своя полза. За Шарлът силен мач направи Майлс Бриджис с 27 точки и 11 борби.

Бостън Селтикс срази Далас Маверикс със 138:110 за десетата си поредна победа. "Келтите" направиха голямата разлика в последната четвърт, спечелена с 36:20. Джейсън Тейтъм (32 точки и 8 борби), Джейлън Браун (25 точки и 7 борби) и Кристапс Порзингис (24 точки и 6 борби), бяха на познатото си ниво за домакините, а Лука Дончич направи "трипъл-дабъл" с 37 точки, 12 борби и 11 асистенции за Далас, но тимът не можа да спре лидера по показатели в НБА.

Възходът на Голдън Стейт Уориърс продължи и при гостуването на Торонто Раптърс. Стеф Къри поведе "воините" с 25 точки и отборът записа осми пореден успех далеч от дома. Джейсън Куминга добави 25 точки за победителите, а за Торонто се отличи Ар Джей Барет с 23 точки. Канадският тим имаше преднина на полувремето, но след това Голдън Стейт наложи волята си.

След 9 поредни загуби Портланд Трейл Блейзърс разгроми Мемфис Гризлис със 122:92. Далано Бантън беше над всички с рекордните си от началото на сезона 19 точки, а толкова отбеляза и Джабари Уолкър, който добави и 10 борби. Джейк ЛаРавия вкара 21 точки за Мемфис. Двата тима ще се срещнат отново утре.

В най-оспорвания двубой тази нощ Сакраменто Кингс победи Минесота Тимбъруулвс със 124:120 след продължение. Малик Монк избухна с 35 точки през второто полувреме и завърши с общо 39 за тима на Александър Везенков, а Домантас Сабонис допринесе за успеха с 21 точки и 15 борби. Антъни Едуардс игра само до почивката за Минесота, а от клуба обясниха отсъствието му с лични причини. Най-резултатен за домакините беше Джейдън МакДаниълс с 26 точки.

Брендън Инграм наниза 34 точки, а Ню Орлиънс Пеликанс спечели със 129:102 срещу Индиана Пейсърс. Домакините бяха неудържими в първата четвърт, като вкараха рекордните в историята си 48 точки. До края интрига нямаше, а нито един от баскетболистите на Индиана не завърши с повече от 13 точки. По този начин "пеликаните" си отмъстиха за загубата от същия съперник в средата на седмицата.

Милуоки Бъкс нямаше особени проблеми при гостуването си на Чикаго Булс - 113:97. Янис Адетокунбо доминираше с 46 точки и 16 борби, а "елените" решиха всичко в своя полза още през първото полувреме. Коби Уайт вкара 22 точки за Чикаго, а Никола Вучевич се отличи със 17 за "биковете", които заемат 9-о място в Източната конференция.

Лос Анджелис Клипърс срази Вашингтон Уизардс със 140:115. Джеймс Хардън (28 точки и 8 асистенции) и Кауай Ленард (27 точки и 9 борби) бяха в основата на успеха на домакините. Пол Джордж добави 22 точки и 6 борби за Клипърс, а за Вашингтон най-резултатен беше Кайл Кузма с 32 точки.