Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Поредна издънка на Байерн

Байерн продължи тендецията да разочарова с представянето си. Този път това се случи при гостуването на Фрайбург, където срещата завърши 2:2. Така тимът на Томас Тухел предостави възможност на Байер (Леверкузен) в неделя да увеличи преднината си на върха, която в момента е седем точки. Баварците имат само една победа в последните си пет мача във всички турнири.

Фрайбург вече шести пореден мач от Бундеслигата няма победа, но днес феновете на тима си тръгнаха доволни от стадиона, тъй като любимците им бяха напълно равностойни на рекордьора по титли. Капитанът Кристиан Гюнтер откри резултата в 12-ата минута след силно начало на домакините. Матис Тел изравни в 35-ата минута, а Джамал Мусиала изведе баварците напред в 75-ата минута. Лукас Хьолер изравни за крайното 2:2 три мунити преди края на редовното време.

Тимът на Кристиан Щрайх стартира много активно от самото начало и отправи първия си удар преди да изминала и една минута, а Грифо прати топката покрай вратата. И двата отбора търсеха гола, но домакините го правеха много по-успешно. В 12-ата минута великолепно центриране на Грифо прати топката на главата на Шалай. Нойер направи блестящо спасяване. Последва задна ножица на унгареца, вратарят успя да отклони топката в горната греда. Атаката обаче продължи и секунди по-късно Гюнтер с мощен удар по диагонала откри резултата.

Фрайбург можеше да удвои аванса си малко по-късно. Гюнтер бе изведен сам срещу Нойер, но вратарят отлично скъси дистанцията и успя да блокира удара. Гостите направиха една малко по-добра атака, но като цяло изглеждаха доста разколебани и защитата им трудно се справяше с атаките на съперника. Поредната пролука в отбраната доведе до възможност за Грифо, който отлично напредна, но стреля неточно.

В играта на баварците нямаше никакъв ритъм и преобладаваха грешките. Постепенно те започнаха да контролират събитията на терена, но не стигаха до ситуации пред вратата на домакините. Мусиала пробва на няколко пъти да стреля, но това не доведе до нищо. Байерн изравни в 35-ата минута без да е създал голово положение. Матис Тел пое топката на границата на наказателното поле и с великолепен удар преодоля Атуболу. Малко след гола вратарят не се справи добре с изстрел на Горетцка от дистанция, но успя да стигне до топката преди Тел.

Изравнителното попадение охлади ентусиазма на Фрайбург и гостите вече се чувстваха по-комфортно и по-често стигаха до вратата на съперника. Удар на Герейро от добра позиция не намери целта. Мусиала пък бе близо до гол малко преди почивката. Пред Хари Кейн не се откриваха никакви възможности. Чак в добавеното време на първата част след центриране на Кимих от фал топката се отклони в главата му, но вратарят бе добре позициониран и ударът не го затрудни.

Байерн започна доста по-добре второто полувреме и Кейн получи възможност да стреля, но прати топката покрай вратата. Домакините обаче нямаха намерение да отстъпват изцяло инициативата и създадоха някои опасни ситуции пред Нойер. Егещайн не бе точен от добра позиция. Няколко опасни центрирания пред вратата на баварците не бяха завършени с удар. Последваха два неточни удара на Кейн.

В последната част на двубоя тимът на Тухел имаше предимство и в един период натисна. Мусиала имаше отличен шанс да изведе гостите напред, но ударът му бе слаб и вратарят се справи. След последвалия ъглов удар Кейн насочи топката с глава и тя бе изчистена малко пред голлинията от бранител на Фрайбург. В 75-ата минута Мусиала матира защитата на домакините. Той влезе в наказателното поле, мина покрай няколко защитници и с техничен удар прати топката в мрежата.

Тимът на Щрайх не се отказа и бързо създаде някои опасности пред Нойер. Байерн започна да пази преднината си и бе наказан в 87-ата минута. Тогава след дълъг тъч Грегорич отклони топката към Хьолер, който с много хубав удар от въздуха преодоля Нойер.

ФРАЙБУРГ - БАЙЕРН 2:2
1:0 - Гюнтер (12)
1:1 - Тел (35)
1:2 - Мусиала (75)
2:2 - Хьолер (87)

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages