Селта се справи с последния в Ла Лига

Селта не сгреши в домакинството си на Алмерия от 27-ия кръг на Ла Лига. Тимът от Галисия спечели с 1:0 на своя "Балаидос" и измести Майорка от 16-ото място в класирането. Успеха донесе Оскар Мингеса в 73-ата минута.

Тимът на Рафаел Бенитес доминираше почти през целия двубой и заслужено взе трите точки. Алмерия завърши с човек по-малко заради червен картон на Бруно Ланга в 65-ата минута. Андалусийци остават единственият отбор в първенството без победа. Те са на дъното в подреждането с едва 9 точки.

Селта можеше да поведе още до почивката, но гол на Джонатан Бамба беше отменен заради засада. В 36-ата минута левият бек на Алмерия Бруно Ланга се включи в една от редките атаки на своя тим и силният му удар от границата на наказателното поле срещна гредата. Малко преди края на полувремето отлична възможност се откри пред Анастасиос Дувикас, но стражът на Алмерия Луис Максимиано спаси и запази нулевото равенство.

В средата на втората част Ланга фаулира грубо Джонатан Бамба и остави отбора си с човек по-малко. Това помогна на Селта да се настани изцяло в половината на гостите. В 73-ата минута Мигеса реши да шутира от далечна дистанция и с помощта на десния страничен стълб топката спря във вратата. За 24-годишния бранител това беше втори гол през сезона.

До края домакините нямаха проблеми да удържат аванса си. В следващия кръг Селта ще гостува на Реал Мадрид, а Алмерия ще посрещне регионалния си съперник Севиля.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages