Левски изненада Академик в Пловдив

Левски победи с 91:82 (21:22, 25:25, 24:20, 21:15) Академик Пловдив в мач от втората шестица от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се тази вечер в зала „Сила“.

Столичният тим ще направи опит да победи тима от Пловдив за трети пореден път този сезон, като до момента "сините" са постигнали успехи като домакин и като гост над този съперник.
В момента Левски е на последно място в класирането с 6 победи и 16 загуби, а Академик Пд заема девето място в таблицата с баланс 7-15.

ПЪРВА ЧАСТ

За около 3 минути игра Академик направи серия от 7-0, но гостите бързо намалиха пасива си на 2 точки. Надлъгването продължи, като домакините успяваха да поддържат минимален аванс пред съперника си. "Сините" обаче намериха начин да го стопят и да изравнят резултата 11:11, при оставащи малко повече от 4 минути до края на частта. Кош на Максим Бочев 3 минути преди да изтече времето на първия период дори даде преднина от точка на Левски (17:16), а малко след това Марио Боянов направи аванса на "сините" 3 точки. Веднага след това Кръстомир Михов беше фаулиран, като кошът му беше зачетен, а той беше точен и от линията за наказателни удари, изравнявайки резултата 19:19. Надлъгването в зала "Сила" не спря до последната секунда на частта, която Академик спечели с 22:21.

ВТОРА ЧАСТ

След малко повече от 2 минути игра Левски поведе с 30:25, но пловдивчани бързо стопиха пасива си до 3 точки (27:30) след кош на Николай Маринов. Двата отбора обаче продължиха да си разменят кош за кош, а "сините" успяваха да поддържат минималния си аванс.5 минути преди края на частта баскетболистите на Димитър Ангелов увеличиха преднината си до 7 точки (37:30), но тройка на Филип Хенри я стопи до 4 точки. Последваха отново добри изяви на "сините", но Академик не се отказа и успяваше да диша във врата на съперника си, като 4 минути преди почивката разликата беше само 4 точки в полза на гостите (40:36). В крайна сметка Академик се оттегли с точка аванс (47:46) пред съперника си на почивката.

Резултати, репортажи и класиране от 23-ия кръг в НБЛ

ТРЕТА ЧАСТ

Още в първите секунди след паузата Левски обърна резултата в своя полза (48:47) след кош на Максим Бочев. Мартин Маринов обаче изравни (48:48), след като беше фаулиран и успя да се разпише веднъж от линията за наказателни удари. Тройка на Златин Георгиев пак изведе "сините" напред в резултата (51:48), при оставащи 7:30 минути до края на частта. Тройка на Кръстомир Михов изравни резултата (54:54), а след това точна стрелба от далечно разстояние на Ранел Къмингс даде точка аванс на Академик (57:56). Започна надлъгването между двата отбора, които играеха кош за кош при оставащи по-малко от 4 минути до края на частта. Тройка на Лъчезар Димитров със сирената даде аванс от 3 точки (70:67) на Левски преди заключителните 10 минути на срещата.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Много бързо, още в първите 2 минути Левски дръпна със 76:67 над съперника си."Сините" продължават да увеличават преднината си, като 5:22 минути преди края на мача тя вече е 13 точки (84:71). Баскетболистите на Йордан Янков обаче нямат намерение да се предават и при оставащи малко повече от 3 минути до края на мача стопиха пасива си на 6 точки (79:85). При малко повече от 2 минути до края на срещата Левски отново поведе с 8 точки. Малко след това аванса на гостите скочи до 10 точки.

За Левски Димитър Маринчешки беше най-резултатен с 24 точки, по 15 вкараха Асен Великов и Лъчезар Димитров, а с 13 се разписа Момчил Кадиев.

Ранел Къмингс реализира 23 точки за Академик Пловдив, а с дабъл-дабъл завърши Джъстин МакКол – 17 точки и 10 борби.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АКАДЕМИК ПЛОВДИВ: Ранел Къмингс, Джъстин МакКол, Мартин Маринов, Томислав Минков, Филип Хенри

ЛЕВСКИ: Максим Бочев, Лъчезар Димитров, Асен Великов, Димитър Маринчешки, Златин Георгиев

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!