Черно море катастрофира тежко в Плевен

Черно море Тича отстъпи със 75:121 (14:32, 24:29, 18:36, 19:24) на Спартак Плевен като гост в мач от първата шестица на 23-ия кръг в Националната баскетболна лига. „Моряците“ са с 10 победи и 13 загуби, а плевенчани са с баланс 17-6.

Играчи на Черно море си размениха номерата

ПЪРВА ЧАСТ

Домакините започнаха срещата с точна стрелба от далечно разстояние на Джулиен Люис, но Иван Спиров успокои страстите с мощна забивка, за да намали пасива на своя тим на точка. След това последва атрактивно изпълнение и от Брайънт Томас, увеличавайки аванса на плевенчани на 3 точки. "Моряците" успяха да вкарат набързо два коша и да поведат с 6-5. Брайънт Томас отново изведе Спартак с точка напред, но изкълчи левия си глезен, което го извади от игра след 3 минути на паркета. Талиб Занна се появи на негово място. Домакините бързо натрупаха малко по-сериозна преднина при 11:6. Баскетболистите на Любомир Минчев успяха да задържат разлика от 5-6 точки, а лошата новина за Спартак бяха двете лични нарушения на Талиб Занна само след 6 минути игра. Разликата набъбна до 10 точки в полза на плевенчани (21:11), при оставащи по-малко от 4 минути до края на частта. В игра за варненци се появи и новият американец на тима Морис Крийк, но хаосът в нападение за гостите продължи и те изоставаха с 10 точки (23:13). 1:27 минути преди края на първия период разликата стана 13 точки (26:13). Ситуацията се превърна в кошмар за Черно море, като в последните секунди домакините вдигнаха оборотите и резултатът беше 32:14.

ВТОРА ЧАСТ

Кош на Ивко Ивков още в първата минута направи разликата 20 точки (34:14), а бързо скочи и до 22 точки. Варненци опитваха да се върнат в мача, но опитите им бяха неуспешни, като разликата варираше между 18-22 точки. Пред Спартак най-големият проблем още в началото на частта беше третото лично нарушение на Занна. Това обаче очевидно не се отрази на играта на домакините, които продължиха да увеличават преднината си, като тя продължи да бъде 22 точки (40:18). Гостите не успяваха да намерят противодействие срещу съперника си, въпреки че успяха да намалят пасива си до 18 точки. Тя бързо беше вдигната отново на 20 (46:26). Нищо не се промени на паркета в последните минути преди почивката, на която домакините се оттеглиха с преднина от 23 точки (61:38).

Резултати, репортажи и класиране от 23-ия кръг в НБЛ

ТРЕТА ЧАСТ

Баскетболистите на Спартак продължиха да диктуват темпото в зала "Балканстрой", като на гостите им беше изключително трудно да намерят ритъма си дори и след почивката. А при оставащи по-малко от 7 минути до края на частта резултатът стана 75:48 в полза на домакините. Плевенчани продължиха да показват сериозна успеваемост при стрелбата си, а играчите на Кирил Болшаков не приличаха на себе си, като настроението в отбора също липсваше от началото на срещата. Мачът за Черно море изглеждаше все по-зле и по-злле, като баскетболистите от Варна не успяваха да се върнат в мача, а при оставаща 1 минута до края на частта резултатът стана 93:56, а преди последните 10 минути той е 97:56.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

След 2 минути игра Талиб Занна вкара и първия кош в тази част, като след неговата тройка той направи резултата 100:60, а бързо след това стана и 105:60. Грешките за Черно море не спират, а плевенчани се възползват максимално от това и вече разликата е 47 точки при оставащи 5:48 минути до края на мача. Авансът на домакините продължава да расте, а гостите са абсолютно безпомощни пред играчите на Любомир Минчев. А в крайна сметка плевенчани спечелиха срещата със 121:75.

Родни Първис беше най-резултатен за Спартак Плевен с 24 точки, по 17 вкараха Джуилен Люис и Константин Тошков, а по 13 добавиха Цветомир Чернокожев и Алекс Ломакс.

За Черно море Тича Аверил Ъгба и Къртис Джоунс нанизаха по 17 точки, Тач Унру добави 12.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СПАРТАК ПЛЕВЕН: Родни Пъррвис, Джулиен Люис, Цветомир Чернокожев, Константин Тошков, Брайънт Томас

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Мартин Коцев, Иван Спиров, Аверил Ъгба, Тач Ънру, Костадин Лазаров

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!