Световният шампион триумфира и в първото издание на Лигата на нациите при жените

Световният шампион Испания продължи доминацията си във футбола за дами, след като националният отбор на страната спечели първото издание на Лигата на нациите с победа с 2:0 на финала срещу Франция.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Испанките доминираха в двубоя от началото до края, а французойките създадоха само няколко положения през първото полувреме. Носителката на приза за най-добра футболистка за 2023 г. Айтана Бонмати даде преднина на световните шампионки в 32-та минута, а Мариона Калдентей оформи крайното 2:0 в 53-ата. Германия пък завърши на третото място, след като спечели с 2:0 в малкия финал срещу Нидерландия с попадения на Клара Бюл и Леа Шулер. Така германките, испанките и домакините от Франция спечелиха европейските квоти за Олимпиадата в Париж.

Останалите отбори, които си осигуриха място на футболния турнир, са САЩ, Бразилия, Колумбия, Канада, Нова Зеландия, Австралия и Япония. Последните два тима, които ще представляват Африка, ще бъдат излъчени на олимпийските квалификации в началото на април.

Снимки: Imago