Юга и Бусато пратиха ЦСКА - София на полуфинал за Купата

ЦСКА - София е третият полуфиналист в турнира Sesame Купа на България, след като надделя над Арда с 1:0 при домакинството си на стадион "Васил Левски". В герой за "червените" се превърна Амос Юга, отбелязал единственото попадение в 18-ата минута.

За продължаването на ЦСКА - София основна заслуга има и стражът Густаво Бусато, който в пореден двубой се справи с противников футболист, останал очи в очи с него малко след гола на Юга.

24 ЦСКА - София 1:0 Арда (Кърджали)

"Червените" стартираха само с една промяна в сравнение с 11-те, които започнаха при поражението с 0:1 от Черно море във Варна от преди няколко дни. Наказаният Каранга бе заменен от Асприля.

Срещата започна с натиск на домакините. В 7-ата минута те комбинираха добре пред наказателното поле на противника, а атаката завърши Турицов с шут от двайсетина метра, но в аут. Три минути по-късно Линдсет изведе Хайнц, който отправи удар без забавяне, но след рикошет Господинов улови.

Натискът на ЦСКА - София даде резултат в 18-ата минута, когато Юга откри резултата. Това се случи след заучено положение от фал. Отбраната на Арда не се справи с центрирането по земя на Хайнц. Линдсет го отклони с пета и за непокрития Юга не представляваше проблем да отбележи с фронтален изстрел от 4-5 метра.

В 22-ата минута "червените" бяха близо до втори гол след пробив на Асприля отдясно, преодолявайки двама съперникови футболисти. Крилото намери Хайнц, който пробва да се разпише с едно докосване, но в последния момент ударът му бе блокиран от бранител в синьо.

В 37-ата минута и гостите погледнаха по-сериозно към противниковата врата. Иванов получи пас в "коридор" отдясно, влезе навътре и намери Коконов, който стреля с десния крак от двайсетина метра в аут.

Минута по-късно Арда като по чудо не изравни. Иванов се възползва от грешка на Петров и излезе очи в очи с Бусато, но стражът на "червените" изби в корнер.

Четири минути след почивката Ханц центрира от корнер на близката греда, където Матай стреля с глава, Господинов изби, а след него футболист на Арда изчисти в предни позиции. Малко по-късно Фаетон "навърза" трима съперници около наказателното поле на "сините", но шутът му не се получи и излезе в аут.

В 68-ата минута Линдсет получи пред границата на големия пеналт и отправи удар с левия крак, но високо над вратата. Десет минути по-късно резервата Крачунов не се ориентира по най-добрия начин при центриране отляво, резервата Стойчев овладя и отправи силен удар към близкия ъгъл, но в аут.

В 89-ата минута пред резервата Тютюков се появи една от малкото възможности за гостите, но нападателят стреля покрай дясната греда.

ЦСКА - СОФИЯ - АРДА 1:0

1:0 Амос Юга 18

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матай, 6. Петров, 15. Вион, 26. Марселино, 21. Юга, 10. Линдсет, 14. Хайнц, 11. Фаетон, 30. Асприля

АРДА: 1. Господинов, 6. Крачунов, 10. Цонев, 12. Окезие, 17. Коконов, 18. Хюсеинов, 19. Йорданов, 20. Лозев, 77. Юруков, 80. Котев, 99. Иванов

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Борислав Трошев