БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Али Соу и Гари Родригес изхвърлиха Фенербахче от Купата на Турция

Отборът на Анкарагюджю поднесе сензацията на 1/4-финалите на Купата на Турция. Той отстрани гранда Фенербахче, побеждавайки го с 3:0 на своя стадион "Еряман".

Като титуляр за домакините започна бившият нападател на ЦСКА - София Али Соу, който бе заменен в 67-ата минута от Федерико Македа. В 82-рата минута пък на терена за състава от Анкара влезе бившето крило на Левски Гари Родригес, който малко преди края на мача отбеляза третото попадение за своя тим.

Олимпиу Моруцан даде преднина на Анкарагюджю още в 10-ата минута. Той отправи удар от далечна дистанция и след рикошет топката прехвърли вратаря за 1:0.

В 33-тата минута Анастасиос Хатцийованис удвои с хубав гол. Той пое топката пред своето наказателно поле, пробяга почти целия терен и отбеляза за 2:0.

В 87-ата минута и Гари Родригес записа името си сред голмайсторите, след като бе изведен на празна врата от Македа. Първоначално неговото попадение не бе зачетено, но след намесата на ВАР голът бе признат и така бе оформено крайното 3:0.

Така Анкарагюджю стана първият отбор, който се класира на 1/2-финал в турнира. Останалите три 1/4-финала ще се изиграят в сряда и четвъртък.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!