Фиорентина обърна Лацио и запази надеждите за топ 4

Отборът на Фиорентина стигна до труден, но много ценен успех с 2:1 срещу тима на Лацио в среща от 26-ия кръг на италианската Серия “А”. С успеха флорентинци изместиха “римските орли” от седмото място и съкратиха изоставането до четвъртия Болоня на седем пункта.

Иначе гостите от Лацио нанесоха първи удар в изтичащите секунди на редовното време на първата част, когато Франческо Ачерби откри резултата.

Домакините не се стреснаха, въпреки че стояха по-добре на терена и донякъде незаслужено се оттеглиха на почивката с гол пасив. Веднага след подновяването на играта те продължиха да търсят пътищата към вратата на съперника и скоро усилията им бяха възнаградени.Грешката при изнасянето на топката дойде до контраатака в половината на “небесносините”, която бе завършена по перфектен начин от Майкъл Кайоде в 61-вата минута.

Само пет минути по-късно флоретинците пропуснаха страхотна възможност да осъществят пълен обрат, тъй като те получиха правото да изпълнят дузпа, но Гонзалес се огъна под напрежението и стреля в гредата от бялата точка.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Въпреки това в 69-ата минута дълго търсеното водачество в резултата най-накрая бе извоювано, след като Джакомо Бонавентура добави топката във вратата на “орлите” след лошо спасяване на вратаря Иван Проведел.

Така момчетата на Винченцо Италиано излязоха от неприятната серия от две последователни срещи, в които не успяха да победят, докато играчите на Маурицио Сари претърпяха трето поражение в последните си пет мача.