Димо Атанасов: Отдавна е традиция, гостуващите отбори да са ощетявани в Полски Тръмбеш

Едноименният тим на Павликени загуби с 2:3 в Полски Тръмбеш с местния Янтра. Срещата, играна на 24 февруари е от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Янтра (Полски Тръмбеш) подчини Павликени

Треньорът на гостите Димо Атанасов изрази пред Sportal.bg възмущението си от съдийството по време на двубоя.

„Нямаме претенции за червения картон, с който беше отстранен нашия състезател Андрей Петров. Решението на съдията беше правилно. Отстраненият е от младите ни футболисти и за това веднага попитахме рефера дали трябва да извършим смяна за да влезе друг състезател на същата възраст за да са трима младите ни играчи на терена. Той ни отговори, че точно това трябва да направим. Оказа се обаче, че ни е подвел, защото не е задължително и в правилника не пише подобно нещо. В 80-ата минута при спряна игра, футболист на домакините удари наш състезател. Малко след това същото се повтори. Вместо червени картони за провинилите се, съдията каза, че не е видял нищо и играта продължи. Отдавна е традиция, гостуващите отбори да са ощетявани в Полски Тръмбеш. Не е необходимо да се коментира, а само да се погледне статистиката, която показва, че почти във всеки мач на този стадион, за Янтра се отсъждат дузпи, понякога и повече от една. Като че ли вече съперниците привикнаха с това ощетяване, когато играят в Полски Тръмбеш. Не му прави чест на треньора на Янтра Петър Кръстев да подскача и коментира по време на мача противниковия отбор. Дори дежурния делегат на срещата и четвъртия съдия не се сдържаха и му направи забележка“.