Ривър и Бока не се победиха в зрелищно дерби пред 84 000 зрители

Отборите на Ривър Плейт и Бока Хуниорс направиха равенство 1:1 в среща от 7-ия кръг на аржентинската Лига професионал. Момчетата на Мартин Демикелис поведоха чрез гола на Пабло Солари (49'), а съпениците, водени от Диего Мартинес откраднаха точката с попадението на Кристиян Медина (70').

Равенството постави Ривър на третото място, докато Бока се намира в средата на таблицата на 14-о място.

Очаквано, най-интересните събития бяха по трибуните, където се бяха разположили рекордните 84 хиляди фенове. Това бе първото дерби на “Монументал” след увеличаването на капацитета на съоръжението, което вече е най-големият стадион в Южна Америка.

В откриващото полувреме съперниците не си отбелязаха, като най-чистото положение се откри пред домакините във 22-рата минута, когато нацелиха гредата.

Първи удариха домакините от Ривър Плейт, като те се разписаха само три минути след почивката. Фрапантна грешка в половината на Бока позволи на Пабло Солари да се откъсне в коридор между двама, успя да набере скорост и да се озове очи в очи с вратаря на гостите Серхио Ромеро. Солари стреля, като в първия момент Ромеро спаси, но прати токата отново в краката на съперниковия нападател, който не се поколеба да стреля втори път и даде аванс на своите.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Първоначално останаха съмнения за засада, като положението бе преразгледано чрез системата VAR. На него се видя, че всичко е било изрядно при нападението и публиката на “Монументал” изригна.

Гостите се върнаха в играта двайсетина минути преди края на редовното време. След известен натиск подаване намери Лаутаро Бланко около границата на пеналтерията. Защитникът сви наляво към фланга вместо да пробива и навлезе в наказателното поле от към фланга, като пребори противников играч, който влезе плътно до него. Малко преди малкия пеналт Бланко плъзна топката по земя из между купа от играчи и намери Медина, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа и последния с едно докосване разпечата вратата, пазена от Франко Армани.

До края нови голове не паднаха, а играчите на двата отбора като цяло не позволиха да прекрачат границата на допустимото и завършиха срещата със само пет жълти картона общо - два за футболисти на Ривър и три за състезатели на Бока.