Жокерът Модрич върна солидния аванс на Реал Мадрид пред Барселона

Попадение на появилия се от пейката Лука Модрич в 81-вата минута донесе измъчена домакинска победа на Реал Мадрид с 1:0 над Севиля в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Така “белите” отново фиксираха на 8 точки разликата с Барселона, след като в събота шампионите я бяха съкратили до пет и си бяха върнали надеждите за защита на трофея. До края остават 12 кръга, като има и един директен двубой, който ще е след два месеца на “Бернабеу”. Жирона обаче може да си върне втората позиция при успех над Райо Валекано в понеделник вечер.

Двубоят в столицата се превърна в изпитание за Реал, защото водените от Серхио Рамос футболисти на Севиля заложиха на крайно дефанзивна тактика. Домакините отправиха множество удари, но трябваше да чакат чак до изстрела на Модрич, за да ликуват. Попадение на Лукас Васкес още в началото не беше зачетено заради нарушение на Начо Фернандес малко преди това, а в 49-ата Федерико Валверде удари греда. Гостите обаче също имаха своите положения, като пропуснаха две чисти.

Мачът ще се запомни и със сравнително изнервеното първо полувреме, в което и двата тима имаха претенции към рефера Исидро Ескудеро. Стигна се до няколко спорни ситуации, заради които иначе спокойни хора като Карло Анчелоти и Тони Кроос получиха жълти картони за протести. Този проблем обаче беше решен, след като главният съдия се контузи и беше заменен от четвъртия арбитър, след което напрежението спадна.

Треньорът на “белите” заложи на стартов състав с Браим Диас, Винисиус Жуниор и Родриго в предни позиции. Рюдигер е възстановен и също беше титуляр. Легендарният бивш капитан на Реал Серхио Рамос се завърна на "Бернабеу" като част от тима на севилци и не беше далеч от това да спечели точка.

Първата възможност в мача беше пред вратата на домакините, след като в 8-ата минута Юсеф Ен-Несири получи отлично топката, но стреля в аут.

Само две минути по-късно Лукас Васкес изпрати топката в мрежата на Севиля. Последва обаче сигнал от ВАР за евентуално нарушение на Начо Фернандес секунди преди попадението, заради което главният рефер Исидро Ескудеро беше привикан да преразгледа ситуацията на монитора. След като го стори, арбитърът не зачете гола. Междувременно Анчелоти получи жълт картон за протест.

Веднага се появи нов казус пред съдиите, след като Лукас Окампос удари с ръка Васкес през лицето в борба за топката. Не последва обаче картон за футболиста на Севиля. После нямаше и за Рюдигер при сходна ситуация. По-късно пък домакините поискаха наказателен удар за задържане на Баде срещу Рюдигер, но сигнал не последва. В 34-ата същото се случи и в наказателното поле на Реал, когато Исаак Ромеро падна на земята. Той пък претендираше за фал на Васкес срещу него, но и този път това беше подминато.

Видимо недоволен от рефера Ескудеро беше и Тони Кроос. Германецът бурно протестира срещу отсъден от арбитъра негов фал и също се оказа с жълт картон.

До почивката тимът на Севиля почти не мина центъра и се играеше само в половината на гостите. Единствено удар на Феде Валверде обаче се превърна в сериозна опасност, но Ниланд спаси.

Втората част започна с възможност пред Валверде, който обаче в 49-ата стреля в гредата. Три минути по-късно обаче нападателят на гостите Ромеро се озова на няколко метра от Лунин, но не успя да отбележи, след като стражът успя да отбие с крак.

Веднага последваха нови два шанса за столичани, като Родриго и Винисиус нямаха късмет.

След час игра се стигна до нещо, което рядко се вижда във футбола. Главният арбитър се оплака от мускулни болки в крака и беше заменен от четвъртия рефер Фернандес Буерго.

Иначе Реал натискаше все повече и повече, а севилци се бяха наредили пред вратата си. Постепенно се появиха куп футболисти като смени. Един от тях - Лука Модрич, пречупи съперника с прецизен шут в 81-вата минута - 1:0. Гостите искаха да бъде маркирана засада при атаката, защото Рюдигер беше зад последния в защитата при центрирането в наказателното поле. Арбитрите обаче не промениха своето решение - гол за Реал.

Сега Реал ще има още седмица почивка, тъй като следващият му двубой е чак на 2 март - срещу Валенсия на "Местайя". Севиля пък е назад в класирането, тъй като е със само пет победи досега.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!