Септември (София) с поредна крачка към елита

Септември (София) спечели гостуването си на Спортист в двубой от 22-рия кръг на Втора лига с 2:0. Гостите успяха да вкарат и двете си попадения преди почивката, когато първо се разписа Борислав Маринов, а след това и Мартин Тошев.

Още в седата минута столичани поведоха. Те изпълниха триково пряк свободен удар, при който Борислав Маринов бе изведен сам в наказателното поле и с хубав удар с левия крак изпрати топката в далечния на ъгъл на вратата на Иван Гошев. В средата на първото полувреме Гошев спаси далечен шут на футболист на Септември. Играчите на Георги Чиликов опитаха да застрашат вратата на Димитър Шейтанов с няколко обещаващи атаки, но не успяха да създадат добро чисто голово положение.

Втора лига: шок за Монтана в Разград, Янтра с обрат, "акулите" биха на "Лазур"

В 38-мата минута Мартин Тошев получи топката в наказателното поле и успя да я вкара за втори път в мрежата - 2:0. В началото на втората част домакините опитаха натиск, но в началните минути не успяха да създадат голови положения.

В 58-ата минута Симеон Александров имаше добра възможност, но Гошев спаси. В 77-ата Радослав Живков стреля от дистанция, но Димитър Шейтанов се намеси. В последната минута гостите имаха добра възможност от пряк свободен удар, но Мартин Стоянов изпрати топката в аут.

СПОРТИСТ 0:2 СЕПТЕМВРИ

0:1 Борислав Маринов (7)
0:2 Мартин Тошев (38)

СПОРТИСТ: Иван Гошев, Александър Бастунов, Дилян Георгиев, Георги Маджаров, Лионел Самба, Владимир Сиромахов, Мартин Кръстев (41 – Христо Иванов), Кристиян Бешев (63 – Нейтън Олдър), Радослав Живков, Светослав Диков (46 – Ариф Ферадов), Антон Иванов (75 – Калоян Стефанов)

СЕПТЕМВРИ: Димитър Шейтанов, Мартин Стоянов, Асен Георгиев, Георги Динков, Захари Атанасов, Кубрат Йонашчъ (86 – Петър Миленов), Йордан Йорданов, Ивайло Михайлов (64 – Йоан Маринов), Мартин Тошев (86 – Преслав Георгиев), Симеон Александров (64 – Николай Дросев), Борислав Маринов (76 – Михаил Полендаков)