С човек по-малко ЦСКА 1948 успя да измъкне точката от Славия във финалните минути

ЦСКА 1948 и Славия не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Със сигурност по-доволни от точката трябва да бъдат домакините, които почти цял мач играха с човек по-малко, след като Неделко Пишчевич беше изгонен още в 3-ата минута. След това гостите наложиха натиск и контролираха почти целия двубой, а Иван Минчев реализира и попадение (12’). Във финалните минути обаче Бирсент Карагарен шокира “белите” и вкара изравнителен гол (84’), с който донесе точката на своя тим.

Двубоят започна по възможно най-лошия начин за домакините. Още в 3-ата минута останалият последен в защитата Неделко Пишчевич извърши грубо нарушение срещу Владимир Николов. Главният съдия не се поколеба и директно му показа червен картон, с което остави ЦСКА 1948 с десет души на терена.

В 12-ата минута логичното се случи и Славия откри резултата. Тони Тасев получи отляво и центрира по земя. Галин Иванов прескочи топката, а Владимир Николов подложи крак и я спря. Така тя стана удобна за Иван Минчев, който от около точката за изпълнение на дузпа стреля добре и реализира за 0:1.

В следващите минути темпото на двубоя поспадна. Гостите владееха повече топката, но така и не създаваха нещо опасно. В 27-ата минута Тони Тасев опита нещо средно между центриране и удар отляво, но кълбото излезе в аут. 7 минути по-късно Галин Иванов шутира от границата на наказателното пое, но не намери очертанията на вратата.

Малко по-късно Кристиян Стоянов показа класа, след като на скорост премина покрай няколко футболисти в червено и пробва късмета си малко след дъгата на пеналтерията. Дани Наумов обаче внимаваше и изби. До края на полувремето повече попадения не паднаха и така “белите” се оттеглиха с аванс на почивката.

26 ЦСКА 1948 1:1 Славия

Второто полувреме стартира с натиск на гостите, който обаче не доведе до нещо опасно. Единствено в 57-ата минута Николай Христов стреля опасно с глава от близо, но бе маркирана засада. В 69-ата минута Тони Тасев стреля по диагонала, но Наумов улови.

Последваха скучни минути, в които не се случи нищо интересно. В 84-ата минута обаче домакините шокираха “белите”. След центриране от корнер Бирсент Карагарен засече с глава на близката греда и матира Светослав Вуцов - 1:1.

До края на двубоя Славия отново взе нещата в свои ръце и натисна ЦСКА 1948. Във финалните секунди Джонатан можеше да си вкара автогол, след като опита да отклони с гърди центрирана топка, но за негово щастие кълбото излезе в корнер. В крайна сметка натискът на гостите не даде резултат и така двата тима си разделиха по една точка.

С тази точка ЦСКА 1948 остава на шестата позиция, но вече с 37 точки. Славия от своя страна е 11-ти с 25 пункта, колкото има и десетия Берое.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

ЦСКА 1948 1:1 СЛАВИЯ

0:1 Иван Минчев (12)
1:1 Бирсент Карагарен (84)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 22. Реян Даскалов, 25. Евгений Сердюк, 28. Неделко Пишчевич, 99. Марио Топузов;

Славия: 21. Светослав Вуцов, 17. Ерол Дост, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 33. Галин Иванов, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов.

Снимки: Борислав Цветанов