Юношите на Левски до 17 години спечелиха дербито с ЦСКА - София след обрат

В дербито на 16-ия кръг в Елитната група до 17 години Левски победи ЦСКА - София с 2:1. Срещата започна равностойно и въпреки високото темпо добрите ситуации за гол липсваха. Най-интересното положение за първото полувреме дойде пет минути преди неговия край. Хубав изстрел от въздуха на Валентин Иванов можеше да даде преднина на Левски, но топката срещна страничния стълб на вратата на "червените".

ЦСКА - София започна по-активно втората част и Илия Димитров имаше шанс да открие резултата, но ударът му бе спасен. В 52-рата минута гостите поведоха след корнер и гол с глава на Димитър Николов.

Левски реагира мигновено и ситуациите пред вратата на гостите зачестиха. Вратарят на ЦСКА - София Богомил Александров се отчете с няколко добри спасявания, но в 71-вата минута капитулира. "Сините" стигнаха до равенство след корнер и разбъркване - Христо Аргиров бе най-съобразителен и прати топката в мрежата.

Левски продължи да натиска и седем минути преди края стигна до пълен обрат. Първо, след добро центриране, Денис Гиведжов стреля с глава, но ударът му бе спасен. При продължилата атака Александър Кръстев получи топката, влезе по диагол и реализира, с което донесе и победата на "сините" във Вечното дерби.