Арсенал си върна настроението с рецитал срещу Нюкасъл

Арсенал бързо се отърси от загубата от Порто в Шампионската лига и се завърна към победите по абсолютно категоричен начин. "Артилеристите" се разправиха с Нюкасъл, побеждавайки го с разгромното 4:1. Домакините на "Емиратс" се забавляваха и можеха да запишат и по-изразителен успех, докато съперникът им не оказа почти никаква съпротива и не защити големите си амбиции. Автогол на Свен Ботман даде преднина на лондончани в 18-ата минута, а останалите попадения за Арсенал бяха дело на Кай Хавертц в 24-тата, Букайо Сака в 65-ата и Якуб Кивиор в 69-ата минута. Почетният гол да Нюкасъл вкара Джоузеф Уилок в 84-тата минута.

Микел Артета заложи в този мач на почти същия състав от мача с Порто през седмицата. Кай Хавертц, Букайо Сака и Габриел Мартинели бяха триото в предни позиции, а в средата на терена бе единствената промяна, където Жоржиньо започна на мястото на Леандро Тросар и си партнираше с Деклан Райс и Мартин Йодегор.

Еди Хау пък бе избрал за започне мача с Александър Исак, Антъни Гордън и Мигел Алмирон в атака, докато триото в халфовата линия бе съставено от Бруно Гимараеш, Шон Лонгстаф и Люис Майли.

Първият удар в мача бе дело на Букайо Сака във 2-рата минута, но той бе много далеч от целта.

Крилото бе доста по-близо до до гола в 9-ата минута, когато стреля в очертанията на вратата, но този път вратарят Лорис Кариус внимаваше и спаси.

Минута по-късно и Кай Хавертц се озова на отлична позиция в наказателното поле, но и неговият изстрел бе в обсега на вратаря, който отново спаси.

Натискът на домакините даде резултат в 18-ата минута, когато след едно центриране от корнер Габриел Магаляеш се извиси и стреля с глава, ударът му бе спасен от вратаря, но той предизвика объркване в отбраната на гостите, които не успяха да изчистят топката на голлинията, а от крака на Свен Ботман тя мина зад голлинията за 1:0.

В 24-тата минута резултатът бе удвоен. Габриел Мартинели получи дълъг пас в наказателното поле и от аутлинията върна назад, а Кай Хавертц бе на правилната позиция, за да засече кълбото в мрежата.

Габриел Мартинели бе близо до това да вкара трети гол в 31-вата минута, когато бе намерен с прекрасно центриране от Букайо Сака, но ударът му с глава отблизо бе над вратата.

Четири минути по-късно бразилецът имаше нов шанс да обстрелва вратата на съперника, този път от границата на пеналта, но отново прати кълбото над напречнта греда.

В 38-ата минута Букайо Сака технично се освободи между няколко защитници на Нюкасъл и отправи силен изстрел, който обаче бе отразен с вещина от Лорис Кариус.

Нюкасъл стигна до първата си възможност в мача в 42-рата минута, когато Мигел Алмирон се измъкна зад защитата и остана очи в очи с Давид Рая, но отигра изключително слабо ситуацията, и подари топката на вратаря, а се оказа, че е бил и в засада.

Второто полувреме започна с нов голям шас за домакините. Кай Хавертц изскочи зад защитата, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 49-ата минута пък Нюкасъл стигна до първия си точен изстрел в мача. Той бе дело на Антъни Гордън, но не успя особено да затрудни Давид Рая.

В 62-рата минута гостите имаха нов шанс. Александър Исак с прекрасен финт си освободи пространство и шутира силно към вратата, но над напречната греда.

В 65-ата минута обаче Арсенал заби трети гол, с който набързо спря устрема на опонента си. Домакините отнеха топката в средата на терена и организираха контраатака, Букайо Сака получи в наказателното поле и с прецизен удар по земя отбеляза за 3:0.

Само четири минути по-късно падна и четвърто попадение във вратата на "свраките". След центриране от корнер Якуб Кивиор с глава отклони топката във вратата за 4:0, като отново кълбото се отклони от защитник на гостите преди да се озове в мрежата.

Убедителната преднина като че ли успокои домакините, които дадоха шанс на съперника си да върне един гол. В 84-тата минута след центриране отляво Джо Уилок с глава отклони топката в мрежата за 4:1.

В добавеното време Арсенал можеше да вкара пети гол чрез Емил Смит Роу, но защитник изчисти топката пред голлинията.

При последвалия корнер и Рийс Нелсън обстрелва вратата, но Лорис Кариус бе на мястото си и спаси.

Все пак Арсенал записа шеста поредна победа в първенството и събра актив от 58 точки, като се намира на 3-тото място в класирането, на 2 точки зад лидера Ливърпул и на 1 зад втория Манчестър Сити. Нюкасъл остава на 8-ото място с 37 точки в актива си.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!