С десет човека Брайтън измъкна точка от Евертън в добавеното време

Брайтън лиши Евертън от много важни три точки, след като в 95-ата минута стигна до равенство с „карамелите“ у дома след гол на Люис Дънк. Преди това Джарад Брантуейт бе откри резултата в 73-ата минута, в 81-вата домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Били Гилмор.

Кауро Митома пропусна двубоя заради контузия в гърба, като на мястото му започна Ивън Фъргюсън. Хулио пък замени Адам Уебстър в стартовия състава на Брайтън. Хулио Енсисо се завърна в групата за първи път от август, а Адам Лалана също бе сред резервите.

Джак Харисън стартира вместо Ашли Йънг в състава на Евертън.

„Чайките“ категорично бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но не успяха да материализират игровото си предимство. Уелбек пропусна две добри възможности, а при единствения шанс на гостите Дънк се намеси решаващо, блокирайки изстрел на Калвърт-Люин.

В 57-ата минута Лампти изчисти с глава от голлинията топката след удар от воле на Дукуре. Това бе най-добрият шанс за „карамелите“ до момента. В 73-тата минута Евертън изненадващо на фона на показаното поведе в резултата. Пикфорд изпълни дълго напред свободен удар, топката стигна до Брантуейт, който стреля с левия крак в горния ъгъл.

В 81-вата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Гилмор получи директен червен картон след опасно влизане срещу Онана. Въпреки че беше с човек по-малко, Брайтън успя да измъкне точката с гол в 95-ата минута, когато Люис Дънк се извиси и засече с глава центриране на Грос за крайното 1:1.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago