Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Астън Вила увеличи преднината си пред Тотнъм след вдъхновено представяне срещу Форест

Астън Вила вече има пет точки преднина пред Тотнъм и осем пред Манчестър Юнайтед в битката за четвъртото място в Премиър лийг, след като победи с 4:2 Нотингам Форест на Вила Парк“ след силно представяне. „Шпорите“ обаче са с мач по-малко. Домакините взеха аванс от три гола и въпреки че допуснаха по едно попадение в края на първото и началото на второто полувреме, нямаха проблеми да затворят заслужено мача в своя полза.

Унай Емери заложи на същия състав, който започна и при победата над Фулъм през миналия уикенд. Една беше корекцията сред 11-те на тима на Нуно Еспирито Санто. Муса Ниакате замени Нуно Тавареш, който остана извън групата за днешния мач.

Още в четвъртата минута Оли Уоткинс откри резултата. Бейли изработи попадението, след като проби отдясно, след което прокара топката между краката на Фелипе, а за централния нападател на Вила оставаше да подложи крак и от два метра да вкара в опразнената врата, отбелязвайки 14-ия си гол в Премиър лийг през този сезон. Четири минути след това Уоткинс имаше добър шанс да удвои, но Ниаките успя да блокира добре удара му.

В 22-рата минута Бейли стреля опасно до близката греда, но Селс изби. Седем минути след това домакините направиха съществена крачка към победата след добра комбинация между Кеш и Бейли, които направиха двойно, след което полякът пусна в наказателното поле към Рамзи. Последният овладя и много добре обърна топката към Дъглас Луис, който от десетина метра направи 2:0. В 39-ата минута вече всичко стана ясно, след като Луис отбеляза втория си гол в мача, засичайки с глава центриране на Макгин отдясно.

В добавеното време Диаките върна един гол, след като Ауоний игра с глава след центриране от корнер, изпращайки топката успоредно на голлинията. Ниаките засече отблизо. Това попадение имаше важно значение, защото в началото на втората част Нотингам Форест вкара втори гол чрез Морган Гибс-Уайт, който без изведен много добре от Ориги и останал очи в очи с Мартинес, „копна“ топката за 3:2.

В 53-тата минута Тилеманс можеше отново да увеличи преднината на бирмингамци, но ударът му срещна гредата. Четвъртият гол обаче бе факт в 61-вата минута, когато защитата на гостите сгреши, Тилеманс отне топка и веднага намери Уоткинс, който пусна към Бейли и на празна врата ямаецът направи 4:2. До края повече голове нямаше.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago