Шедьовър на Ретеги вдъхнови Дженоа за важна победа

Дженоа победи с 2:0 Удинезе на "Луиджи Ферарис" и се утвърди в средата на класирането на Серия "А". Матео Ретеги даде преднина на "грифоните" с красива задна ножица в 36-ата минута, а малко по-късно Матия Бани вкара втори гол за домакините. Удинезе не създаде почти нищо в офанзивен план и остава в опасна близост до зоната на изпадащите.

Гостите имаха повече кадрови проблеми преди двубоя в Генуа и това оказа влияние. Лоренцо Лука можеше да открие в полза на "фриуланите" в самото начало, но ударът му с глава излезе в аут. Дженоа отговори с пропуск на Йохан Васкес. В 32-ата минута бранителят на домакините получи нов шанс да се разпише, но стреля неточно.

В 36-ата минута Лаутаро Джанети отклони центриране от левия фланг, а Ретеги реши да импровизира и изпълни перфектна задна ножица, след която топката спря във вратата на Удинезе. Това беше шести гол за италианския национал от старта на сезона. Само 4 минути след попадението феновете на Дженоа отново ликуваха. Алберт Гудмундсон намери Бани и той с глава преодоля Мадука Окойе.

В началото на второто полувреме ситуацията на Удинезе се влоши още повече, защото Томас Кристенсен задържа Жуниор Месиас и получи втори жълт картон. С човек по-малко гостите нямаха много шансове. Окойе отрази опасен удар на Милан Бадел, а Гудмундсон се размина с трети гол за Дженоа.

Удинезе завърши мача само с един удар в очертанията на вратата. Отборът на Габриеле Чофи има в актива си 23 точки, а зад него са Сасуоло и Верона с по 20.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages