ЦСКА - София "потъна" край Варна, а Черно море пак е на върха, Каранга изгонен

Черно море надигра ЦСКА - София с 1:0 в дербито от 22-ия кръг на efbet Лига и се върна на върха в класирането преди гостуването на Лудогорец в Стара Загора на местния Берое, което е в понеделник.

Единственото попадение днес във Варна реализира Живко Атанасов, който се разписа с глава в 87-ата минута.

26 Черно море 1:0 ЦСКА - София

Срещата ще се запомни и с изгонването на по един футболист от двата отбора. Първо Каранга бе декориран с директен червен картон в 71-ата минута заради грубо нарушение, а в 83-ата Сула от домакините също напусна преждевременно терена с втори жълт картон.

Иначе сред титулярите на гостите се завърна капитанът Матай, който бе предпочетен пред Кордоба. Новото попълнение Скаршем пък отстъпи мястото си на изтърпелия наказанието си Кареасо.

Наставникът на "моряците" Илиан Илиев заложи на Дробаров в центъра на отбраната като партньор на Атанасов. Северномакедонецът се върна след изтърпяно наказание.

Двата отбора заложаха повече на единоборства, отколкото на футболни комбинации пред пълния стадион "Тича".

Първата по-интересна ситуация в двубоя дойде в 10-ата минута. Мишаел центрира опасно по земя от десния фланг към Иса, но Бусато плонжира и улови преди таранът на варненци да играе с топката.

След четвърт час игра Линдсет изведе Каранга отдясно в наказателното поле на портивника. Последва отличен диагонален шут на тарана, който се спря в мрежата на "моряците". Попадението обаче не бе зачетено поради засада. Решението на страничния рефер вбеси бразилеца, който започна да му се кара и трябва да е балгодарен, че не видя жълтия картон, тъй като щеше да му е втори в мача.

В тези минути "червените" имаха серизно превъзходство, докато домакините трудно си подаваха повече от два-три пъти. Все пак в 27-ата минута варненци получиха право да изпълнят фал, Гарсия стреля, а Бусато без проблем улови.

В заключителните секунди на полувремето двата отбора се спречкаха, а Железов показа картони на Матай и Иса. След подновяване на играта Мартин пробва центриране отляво, но то придоби коварна траектория и се наложи Бусато да избива в корнер.

Четвърт час след началото на второто полувреме Калкан пробва удар с едно докосване, но изпълнението му не се получи и топката излезе в аут високо над вратата. След това положение футболистите на Илиан Илиев започнаха да играят малко по-добре от своя съперник, поглеждайки по-смело към вратата.

В 65-ата минута домакините се възползваха от грешка на противника в неговата половина и организираха опасна атака, която завърши с шут на Гарсия от 7-8 метра, но Бусато спаси, а впоследствие се оказа, че халфът на варненци е бил и в засада.

В 71-ата минута ЦСКА - София остана с човек по-малко след изгонването на Каранга. Първоначално таранът на гостите получи втори жълт картон, но след намеса на ВАР видя директно червения цвят.

И в тази ситуация Каранта не беше съгласен с реферите им се скара.

В 83-ата минута и Черно море остана с 10 човека. Сула получи два бързи жълти картона и напусна преждевременно терена.

В 87-ата минута резервата Атанас Илиев отправи майсторски удар от сериозна дистанция, който Бусато отрази. Секунди по-късно Мишаел се възползва от грешка на Скаршем и шутира, но Бусато изби в корнер. След неговото изпълнение Илиев отклони с глава към задната греда, където непокритият Атанасов също с глава прониза мрежата на "червените" за крайното 1:0.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА - СОФИЯ 1:0

1:0 Живко Атанасов 87

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 6. Попов, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 2. Панов, 33. Мишаел, 71. Панайотов, 5. Гарсия, 15. Мартин, 8. Сула, 86. Иса

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матай, 6. Петров, 15. Вион, 26. Кареасо, 21. Юга, 14. Хайнц, 10. Линдсет, 11. Фаетон, 9. Каранга

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Борислав Трошев