Ред Бул ще има предимство и в квалификациите?

Симулациите на квалификационни обиколки в хода на тридневните тестове преди началото на сезон 2024 във Формула 1 не бяха сред най-зрелищните, въпреки че пилотите на Ферари оглавиха класирането в два от трите дни.

Но според специалистите, за разлика от миналата година, пилотите на Ред Бул ще имат предимство и в квалификациите през предстоящата кампания, не само в състезателно темпо.

Ферари: Ред Бул все още са пред нас

Предвижданията, базирани на симулациите в Бахрейн предвиждат, че RB20 на Ред Бул ще е най-бързият автомобил, с малко над 0,2 секунди аванс пред Ферари, а на около 0,38 секунди на обиколка остава Макларън.

Алонсо предрече четвърта титла за Верстапен

Над половин секунда или 0,56 секунди е изоставането на Мерцедес от Ред Бул, като веднага след бившите шампиони ида голямата изненада – Рейсинг Булс, само на 0,72 секунди от Макс и компания.

Ръсел е доволен от добрата основна, която Мерцедес има с W15

Ако данните се окажат точни, то трудностите на Астън Мартин ще продължат – очаква се в квалификациите разликата с Ред Бул да е почти осем десети и половина и британският тим да е последният, който се доближава в рамките на 1 секунда от шампионите.

Въпреки 4-то място вчера, Рикардо не очаква Рейсинг Булс да бъде в челото на класирането

Идентично е темпото на Алпин и Заубер – изоставане с 1,03 секунди, а след тях са Уилямс, на 1,11 секунди и Хаас – на 1,3 секунди.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages