Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Леклер на върха в края на теста в Бахрейн, Сайнц с най-добрата обиколка за седмицата

Пилотът на Ферари оглави класирането в края на последния ден на единствения предсезонен тест във Формула 1 за 2024 година, който се проведе на пистата „Сахир“ в Бахрейн.

Монегаскът записа 1:30.322 с гумите С4 два часа и половина преди края на теста, с което оглави класирането за деня. Той обаче не успя да запише най-добрата обиколка за теста като цяло. Тя остана притежание на неговия съотборник Карлос Сайнц, който при сходни условия вчера, отново с С4, записа 1:29.921.

Сайнц оглави класирането с най-добрата обиколка от началото на тестовете

Обиколка на Леклер от днес е втората най-силна за седмицата, а тя му позволи да победи с 0.046 секунди Джордж Ръсел. Британецът също използва гумите С4 в своя най-бърз тур, но той дойде 17 минути преди края на деня, когато температурите вече бяха паднали и сцеплението на пистата се беше повишило.

Тройката в края на деня оформи Гуаню Джоу, който изостана с 0.325 от Леклер. Китайският пилот на Заубер направи своята най-добра обиколка малко след Ръсел и също заложи на гумите С4.

На 0.108 зад Джоу се нареди и световният шампион Макс Верстапен, чийто топ резултат бе записан с малко по-твърдите гуми С3, още преди залеза на слънцето. Юки Цунода от Рейсинг Булс завърши изпитанията на пето място, като подобно на първите трима японецът също използва С4 в най-бързия си тур, който бе записан след залеза.

Последният тестов ден беше единственият, в който всички отбори преминаха психологическата граница от 100 обиколки. Най-голям километраж навъртя екипът на Хаас, чиито пилоти Кевин Магнусен направиха общо 169 тура в рамките на деня. На противоположния полюс бе Алпин, който навъртя „само“ 102 обиколки. Макларън имаше много слаба сутрин, в която Ландо Норис направи само 20 тура заради проблем със съединителя, но неговият съотборник Оскар Пиастри успя да компенсира загубените километри следобед със своите 91 обиколки.

Сезон 2024 във Формула 1 стартира следващата седмица с надпреварата за Гран При на Бахрейн. Стартът на „Сахир“ ще бъде в събота, а тренировките и квалификацията преди него ще са в четвъртък и петък.

Снимки: Gettyimages