Тежко поражение за България от Украйна

Женският национален отбор на България допусна тежко поражение с 0:4 от Украйна в първи плейофен мач от Лига на нациите. Реваншът е на 27 февруари в Анталия, а победителят ще получи място в Лига В за следващото издание на надпреварата.

23 България 0:4 Украйна

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на България. След само шест минути игра Вероника Андрукив изведе майсторски Роксолана Кравчук, която без проблеми матира Роксана Шахънска.

В 11-ата минута българската вратарка се намеси ключово, излизайки навреме, за да блокира Тамила Кимих.

В 24-ата минута Вероника Андрухив не остави шансове на българската защита. Нападателката на Украйна се възползва от перфектно центриране на Олга Овдичук, за да направи преднината на своя тим от два гола.

През втората част Украйна продължи да доминира тотално на терена в Кърджали. В 85-ата минута Ина Хлушченко заби трети гол в мрежата на Роксана Шахънска след груба грешка в защитата на тима на Силвия Радойска.

В последните секунди на срещата Яна Котук оформи крайния резултат на стадион "Арена Арда".

БЪЛГАРИЯ - УКРАЙНА 0:4

0:1 Роксолана Кравчук (6)
0:2 Вероника Андрукив (24)
0:3 Ина Хлушченко (85)
0:4 Яна Котук (90+7)

Стартови състави:

България: 12. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 6. Силвия Кефалова, 11. Кристиана Караиванова, 14. Димитра Иванова, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова, 19. Йпана Станкова, 7. Евдокия Попадинова, 20. Виктория Яворова

Украйна: 12. Дария Келушик, 3. Ана Петрук, 4. Яна Котук, 14. Любов Шматко, 10. Олга Басанка, 5. Вероника Андрухив, 6. Даяна Семкив, 21. Тамила Кимих, 16. Олга Овдичук, 19. Роксолана Кравчук, 20. Ина Хлушченко

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Борислав Трошев