Айнтрахт (Франкфурт) бе изненадан неприятно от Роял Юнион СЖ и излетя от Лигата на конференциите

Айнтрахт (Франкфурт) загуби с 1:2 вкъщи от белгийския Роял Юнион СЖ в мач реванш от плейофите на Лигата на конференциите и с общ резултат 3:4 отпадна от турнира. За гостите точни бяха Камерън Пуертас (47') и Денис Екерт (80'), а Ерик Ебимбе върна едно попадение за "франките" (87'), но то се оказа недостатъчно.

Първата добра възможност в мача бе за гостите. В 11-ата минута Коки Мачида пробва опасен далечен изстрел, избит с в корнер от Трап. Пет минути по-късно Чаиби Фарес от Айнтрахт вкара, но попадението бе отменено заради засада. Отново той тества вратаря на гостите Антони Морис с шут от пряк свободен удар, избит в корнер от стража.

В началото на втората част Роял Юнион СЖ успя да открие резултата. След добра контраатака Мохамед Амура навлезе опасно и подаде към Камерън Пуертас, който с хубав удар с левия крак препарира Кевин Трап за 0:1. Домакините опитаха да реагират, като в 62-рата минута Омар Мармуш засече с глава центриране на Ансгар Кнауф, но ударът му мина встрани от вратата на белгийците. Десетина минути по-късно Пуертас можеше да вкара втория си гол в мача, но Трап изби шута му. В 77-ата минута Нилс Нкунку от "франките" стреля опасно с глава, но Морис показа класа и успя да избие.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така се стигна до 80-ата минута, когато Денис Екерт вкара втори гол за Роял Юнион СЖ. Той се възползва от центриране от корнер на голмайстора Пуертас и хубав удар с десния крак простреля Трап за 0:2. Айнтрахт опита отчаян натиск и все пак успя да върне едно попадение три минути преди края на редовното време. Резервата Ерик Ебимбе засече с глава центриране на Чаиби Фарес и успя да намали на 1:2, но за повече нямаше време.

Снимки: Imago