Обрат прати Марсилия на 1/8-финал в Лига Европа

Отборът на Марсилия се добра до 1/8-финалите в Лига Европа, след като спечели с 3:1 реванша с Шахтьор (Донецк) от плейофната фаза на турнира. В първия двубой нямаше победител и той завърши 2:2, но днес домакините на "Велодром" успяха да наложат волята си, макар и след обрат.

Срещата не започна добре за французите. В 11-ата минута Жонатан Клос спъна Егиналдо в наказателното поле за дузпа, а Георгий Судаков откри резултата за Шахтьор - 0:1.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Марсилия обаче бързо възстанови равенството. В 23-тата минута Амин Арит спечели топката в средата на терена и изведе Пиер-Емерик Обамеянг, който хладнокръвно реализира за 1:1.

През второто полувреме домакините направиха и пълен обрат. В 74-ата минута при една дълга топка в наказателното поле Обамеянг успя да се пребори и да я отклони към Исмаила Сар, който я прати във вратата за 2:1.

В 81-вата минута марсилци решиха всичко с трети гол. При едно центриране от фаул топката не бе изчистена добре и попадна в Жофри Кондогбия, който от малък ъгъл успя да я вкара във вратата за крайното 3:1.