Лацио спря добрата серия на Торино

Лацио победи Торино с 2:0 в отложения мач между двата тима от 21-вия кръг на Серия "А". По този начин "орлите" сложиха край на добрата серия от 6 поредни мача без загуба на "биковете". Матео Гендузи в 51-вата и Данило Каталди в 57-ата миунта донесоха успеха на гостите.

В началото инициативата бе за домакините, които първо удариха греда чрез Арналдо Санабрия, а след това изстрел на Дуван Сапата бе отразен от вратаря.

Гостите поведоха в резултата в 51-вата минута. Тогава те организираха постепенна атака, топката бе изнесена до наказателното поле на съперника, където стигна до Матео Гендузи, а той показа хладнокръвие и я прати във вратата за 0:1.

Само шест минути по-късно резултатът бе удвоен. Гендузи се пребори за топката на аутлинията и я върна назад към Луис Алберто, който с едно докосване продължи към Данило Каталди, а той с далечен удар бе точен за 0:2.

"Орлите" обаче завършиха срещата с човек по-малко на терена, след като Марио Фуентес си изкара втори жълт и червен картон.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

С този успех Лацио събра актив от 40 точки и излезе на 7-ото място във временното класиране. Торино пък остава на 10-ата позиция с 36 точки до момента.