Динамо (Загреб), воден от бивш играч на ЦСКА, изхвърли Бетис от евротурнирите

Динамо (Загреб) и Бетис завършиха 1:1 в реванш от плейофите на Лигата на Конференциите, като с общ резултат 2:1 хърватите изхвърлиха съперника си от Европа. Испанците поведоха с Седрик Бакамбю, но воденият от бившия халф на ЦСКА Сергей Якирович тим успя да изравни с попадение на Такуро Канеко (59').

Първата добра възможност се откри за Бруно Петкович в 18-ата минута, който стреля от пряк свободен удар, но стражът на гостите Руи Силва улови. Отново нападателят на Динамо (Загреб) имаше отличен шанс четири минути по-късно, когато получи добър пас и с мощен шут нацели напречната греда на Бетис. В 39-ата минута обаче испанците откриха резултата. След добра атака Айтор Руибал се измъкна по десния фланг и центрира към Седрик Бакамбю, който находчиво с пета намери мрежата на Иван Невистич - 0:1.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

През втората част Динамо (Загреб) успя да изравни. В 59-ата минута хърватите направиха добра атака, при която Арбер Ходжа проби отляво и подаде успоредно на вратата на Такуро Канеко, а японецът с лекота изравни на празна врата - 1:1. До края на срещата Бетис опита хаотичен натиск, но така и не успя да създаде кой знае какви положения пред вратата на Динамо, които съхраниха равенството и изхвърлиха съперника си от Европа.