Фатална грешка изхвърли Лудогорец от Европа

Лудогорец отпадна от Европа. "Орлите" загубиха от Сервет с 0:1 в Разград и напред в Лига на конференциите продължават швейцарците. Груба грешка на Клод Гонсалвеш в шестата минута, която се оказа и фатална за разградчани, позволи на гостите да открият резултата чрез Тимоти Коня. Така отборът от Женева записа първа победа на българска земя в историята си, след загубите от Славия и ЦСКА през ХХ век. "Зелените" пък продължават да не успяват да елиминират съперник след групова фаза в европейските клубни турнири от отстраняването на Лацио през 2014 г.

Както и в първия мач в Швейцария, Георги Дерменджиев заложи на титулярен състав от чужденци. Под рамката на "орлите" застана нидерландецът Серджио Падт. Карето в защита включваше Аслак Фон Витри, Ноа Сонко Сундберг, Оливие Вердон и Франсиско Гомес. В средата на терена опитният специалист пусна Клод Гонсалвеш, Педро Нареси и Якуб Пьотровски, който изведе разградчани с капитанската лента. Атаката на Лудогорец водеше Квадво Дуа, на когото помагаха Кайо Видал и Бърнард Текпетей.

Мачът започна кошмарно за българските шампиони. В шестата минута Клод Гонсалвеш направи груба грешка, която швейцарците моментално наказаха с гол. Дефанзивният халф на "орлите" върна топката назад, но не в краката на свой съотборник, а в тези на Тимоти Коня. Последният напредна отдясно и намери пространството между краката на Серджио Падт - 1:0 за отбора от Женева.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Футболистите на Дерменджиев бяха близо до изравняването скоро след този леден душ, който ги заля. В 12-ата минута Франсиско Гомес стреля силно от добра позиция пред вратата на Сервет, но топката излезе в аут. Малко след това Бърнард Текпетей също шутира, но и крилото на "орлите" не сполучи. В 24-ата минута гостите отвърнаха с опасен удар на Алексис Антунес, който профуча близо до рамката на Падт. В 28-ата минута Квадво Дуа получи добро подаване от Кайо Видал отляво, но бившият нападател на Сервет прати топката покрай целта с технично изпълнение.

27 Лудогорец 0:1 Сервет

В 50-ата минута Квадво Дуа имаше възможност да намери мрежата с глава след центриране от корнер. Ударът на централния нападател на Лудогорец обаче беше спасен от вратаря Жереми Фрик и домакините пропуснаха добра възможност за изравняване. След 20 минути "зелените" изтърваха златен шанс за гол. Кайо Видал получи топка на чиста позиция, но изстрелът на бразилското крило беше спасен от вратаря на Сервет. След 180 секунди Видал направи нов опит да изравни отляво, но отново Жереми Фрик реагира както трябва.

Бойко Борисов и Веселин Маринов подкрепят Лудогорец

В 90-ата минута Квадво Дуа не успя да засече топката в близост до голлинията на гостуващия тим. Бърнард Текпетей пусна прострелно топката отдясно, но швейцарският нападател на Лудогорец не успя да реализира. Така последният съдийски сигнал дойде при 1:0 за отбора на Сервет, който продължава на осминафиналите в състезанието.

Лудогорец 0:1 Сервет

0:1 Тимоти Коня (6)

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Вердон, 17. Франсиско Гомес, 30. Педро Нареси, 8. Клод Гонсалвеш, 6. Якуб Пьотровски, 77. Кайо Видал, 9. Квадво Дуа, 37. Бърнард Текпетей.

Сервет: 32. Жереми Фрик, 3. Кейго Цунемото, 4. Стив Рулие, 19. Йоан Северин, 18. Брадли Мазику, 9. Мирослав Стефанович, 20. Тео Манин, 8. Тимоти Коня, 77. Бендегуз Бола, 27. Енцо Кривели, 10. Алексис Антунес.

Снимки: Борислав Цветанов