Ван Дайк: Очевидно е напълно нормално да се чувствате нервни

Защитникът на Ливърпул Вирджил ван Дайк е доволен от важната роля, която играе при статичните положения за своя отбор. Нидерландецът изравни за 1:1 и помогна за обрата и победата с 4:1 срещу Лутън в мача от 26-ия кръг на английското първенство.

Грандиозно второ полувреме извади Ливърпул в труден момент

"Радвам се. Мисля, че имахме много положения през първото полувреме, но не ги използвахме. Разбира се, опитвам се да играя важна роля при статичните положения не само в защита, но и в атака. Няколко пъти бях непокрит, но топката не стигна до мен, но голът ми се получи хубав. Какво си говориха на почивката? Никой не беше доволен от първото полувреме. Бързахме в последната третина и грешахме в последния пас. Очевидно е напълно нормално да се чувствате нервни, когато не вземате добри решения. Лутън е добър отбор и те играят футбол, като поемат рискове. Като цяло беше страхотна вечер, но сега е време да се съсредоточим върху уикенда“, каза ван Дайк, цитиран от BBC.

Ливърпул продължава да е лидер в класирането с 60 точки, на 4 точки пред Манчестър Сити, но "гражданите" имат мач по-малко. Лутън е на 18-о място с 20 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages